A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Rovena Dilo - Gjeje Nje Tjeter


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

26/12/2014

2014-12-26T12:56:39

Music:

Armend Rexhepagiqi

Lyrics:

Aida Baraku

Arrangement:

Darko Dimitrov

Participating in

Kënga Magjike 2014


Gjeje një tjetër
Gjeje një tjetër
dhembje e vjetër

Universi yje plot
Unë nuk jam Armagedon
Gjeje një tjetër
atë shëmto

Unë shuaj vullkanet me zjarr
Me gjoks uraganet i ndalë
Sot mbretëri jam me fuqi
Vritmë më vonë
nuk mundesh tani

Unë e ti
shembemi, shembemi
Unë e ti
shembemi, shembemi
Bashkë, ne - kullë e letrave
Shembemi, shembemi
Gjeje një tjetër
më të mirë

Unë nuk lëkundem më
Aty ku ndizem, aty nuk fikem

Ende e dua veten
ende mund të çmendem sa herë të dua
e në testin për alkool t’më shkruajë “clean”

Ky moment është froni im

Jeta është si ekstazi
njërin e rrënon e tjetrin ngritë
gjeje një tjetër, je e lirë

Mos ma prek gjurin nën tavolinë
mos ma prek flokun në taxi
jam buzëetur për befasi
hesape qëroj me monotoninë


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019