Rovena Ibrahimi
Rovena Ibrahimi
Rovena Ibrahimi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore vlonjate
Rovena Ibrahimi është këngëtare e njohur. Në Maj 2004, Rino Ritem & Rovena Ibrahimi marrin pjesë në Top Fest 1 me këngën "Zgjohu".

Më datë 2 Prill 2013, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Dy Nga Dy".

Më datë 8 Prill 2013, Rovena publikon videoklipin "Kush Do Qe Te Marre Grua".

Më datë 27 Korrik 2013, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Mos Me Mbaj Inat". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila.

Më datë 2 Shkurt 2014, Rovena Ibrahimi & Grupi Ali Pasha publikojnë videoklipin "Motra Me Vellane".

Në Mars 2014, Rovena Ibrahimi merr pjesë në Kenga Ime 2014 me këngët "Dallendyshja Ne Cardak" dhe "Zemra Ne Lak".

Në Gusht 2014, Rovena Ibrahimi merr pjesë në Zambaku i Prizrenit 2014 me këngën "Zemra Ne Lak".

Më datë 28 Prill 2015, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Ilaci Beqarit". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Nexhip Sera, ndërsa për orkestrimin u kujdes Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 21 Korrik 2017, Rovena Ibrahimi & Bujar Qamili publikojnë videoklipin "Zemra Me Ka Mbet". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Adrian Hila.

Më datë 26 Mars 2018, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Te Shtepi E Vjeter". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, teksti u shkrua nga Nexhip Sera. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 18 Qershor 2019, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Lum O Kush Martohet". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, ndërsa teksti u shkrua nga Nexhip Sera & Adrian Hila. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 15 Korrik 2019, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Amane". Muzika e këngës u punua nga Adrian Hila, ndërsa teksti u shkrua nga Adrian Hila & Nexhip Sera. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 16 Mars 2022, Rovena Ibrahimi publikon videoklipin "Mos Rri Rëndë Moj Nuse (Kolazh)". Orkestrimi i këngës u punua nga Vani Rushiti.

Më datë 21 Qershor 2022, Rovena Ibrahimi & Renato Jaho publikojnë videoklipin "Vere & Trendafila". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Edi Balili, ndërsa tekstin e shkroi Nexhip Sera. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3