Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi - Dimrin Ma Bere Behar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  16

trendafil esht dashuria
lule gjemba qe te dyja
asnjeri deri me sot
vec e vec si ndau dot

ref.
ti o zemer ti o zemer
mua qe nga dit e par
si nje enderr si, nje si nje enderr
dimrin ma bere behar
iku vera dhe pranvera
iken dhe stinet e tjera
ndaj un si kuptova fare
me ty kam vetem behare

ref

ndryshe esht kjo dashuri
se provoji asnjeri
kater jan stinet e vitit
nje e vetme stin e shpirtit

ref.


Ky tekst u dërgua nga Reola Rakipaj





Rovena Ibrahimi - Dimrin Ma Bere Behar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dimrin Ma Bere Behar".
3. Video është e këngës "Dimrin Ma Bere Behar", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0