Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi & Renato Jaho - Vere & Trendafila Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

(Kori djemte)

Na thuaj c’fare do ta dime
E mos e mundo te shkretin
Se per ty vetem per ty
Po mbajme zgjuar gjithe qytetin

1.
Renato

Qe femije nuk te jam ndare
Kur te thosha je e imja
Do ti bej stinet behar
Vetem vere e trendafila

Rovena

Dhe femije kur jemi pare
Ti me thoje je e imja
Ndaj une veren mezi prisja
Te me sillje trendafila

Refreni


Vera kurre te mos mbaroje
Trendafila te dhuroje
Kengen tone goje me goje
Gjithe qyteti ta kendoje

2.
Renato

Te rrugicat ku u pame
Ku u pame e me s’u ndame
Me trendafilin e pare
Do vij nuse te te marre

Rovena

Ne ato rrugica djale
Ku mi thoje ato fjale
Si per ty edhe per mua
Qytetin dasmor e dua


Ky tekst u dërgua nga Rovena IbrahimiRovena Ibrahimi & Renato Jaho
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/06/2022
Muzika: Edi Balili
Teksti: Nexhip Sera
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: MAX Production
Audio Production: Muza Production Academy


Rovena Ibrahimi & Renato Jaho - Vere & Trendafila
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vere & Trendafila".
3. Video është e këngës "Vere & Trendafila", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi & Renato Jaho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0