Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Rovena Stefa - Amaneti I Babes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

08/11/2019

2019-11-08T13:00:29+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Amaneti I Babes" kënduar nga Rovena Stefa.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Amaneti I Babes".
Videoklipi nga Rovena Stefa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sefë Mleqani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O eni vllazen t'ja marrim kanges
T'i gezojme o miq e shok
T'ja çojme ne vend amanetin babes
Se na t'pareve ???

T'ja çojme ne vend amanetin babes
Se na t'pareve ???

Per sojzi o mos me u dorezu
Sepse jeta kish dhe t'keqia
Ju prape duhet me kendu
Mbani mend mire fjalet e mia

Ju prape duhet me kendu
Mbani mend mire fjalet e mia

O edhepse krahet na u kane tha
Edhepse gati na la zani
Vellaznit tone qe ne lufte kane ra
Na thone kangen mos e ndalni

Vellaznit tone qe ne lufte kane ra
Na thone kangen mos e ndalni

Per sojzi o mos me u dorezu
Me mbajt zi nuk asht zakon
Ju prape duhet me kendu
Mbani mend kolosin tone

Ju prape duhet me kendu
Mbani mend kolosin tone

O tash na duhet mos te mbledhim
Me gjithe shpirt kangen me nis
Ta çojme ne vend o amanetin
Me ja mare anen merzise

Ta çojme ne vend o amanetin
Me ja mare anen merzise

Djemve dhe nipave me u tregu
Hiç pa ndare sa jane tash pa pjek
Asnjiher s'duhet harru
Hidhet e ambel asht kjo jete

Asnjiher s'duhet harru
Hidhet e ambel asht kjo jeteMë Shumë Këngë Nga Rovena Stefa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet