Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Stefa & Labinot Rexha - Potpuri (Gezuar 2023) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Tungjatjeta o shqiptar per ju malli m'paska marr
ne gyrbet jemi merzit erdha me ju bo vizit
2x

Ne Zvicerr e n'Gjermani krejt krejt kuq e zi
n'Amerik e Australi shum shum pareli
anemban botes mbar plot plot plot shqiptar
po jetojn si agallar lujna knojna hiq pa ndal

Krejt dynjaja u ba e jona ka po shkojm plot shqiponja
s'osht gyrbeti qysh u kan tash jetojm si n'shpi tan
2x

Ne Zvicerr e n'Gjermani krejt krejt kuq e zi
n'Amerik e Australi shum shum pareli
anemban botes mbar plot plot plot shqiptar
po jetojn si agallar lujna knojna hiq pa ndal


O kce moj qike ti moj qik malsie
o ti po lun oj qik o per bukurie
o ti po lun oj qik o per bukurie

O kce moj qike moj sokolesh mali
o kjo malsia moj qike bukurin ta fali
o kjo malsia moj qike bukurin ta fali


E lujmi lujmi e lujmi lujmi o durt e holla
o durt e holla o
ju knon shqipria dhe Kosova edhe diaspora
edhe diaspora o

Lujma lujma lujma lujma o lujma belin
o lujma belin o
ciftelis o ciftelis o djalo kputja telin
o kputja telin o


Edhe kush u que o nji loj me lue
2x
Po na vjen Prishtina oj nan fort jan disponue
na vjen Ferizaji oj nan fort jan disponue

Edhe kush u que o ni loj me lue
2x
Na vjen Bujanovci o tuj fluturue
po na vjen Gilani o tuj fluturue


Po thot vllau jono jam i rie
o nuk martona pa shoqnie

O pa shoqni e pa jarana
o se i ri o ma nuk bana
2x

Po thot vllau jono jam i pasur
o nuk martona pa ba dasem

O pa ba dasem me tupana
o se i ri o ma nuk bana
2x


Rovena Stefa & Labinot Rexha - Potpuri (Gezuar 2023)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2023)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2023)", por nuk këndohet nga Rovena Stefa & Labinot Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Stefa:


Komente 0