Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozalina Dyrmyshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
 • Vendlindja:
 • Selitë (Cërrik) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 18 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Rozalina Dyrmyshi është një poete. Rozalina Dyrmyshi lindi më 3 nëntor të vitit 2002 në fshatin Selitë të Cërrikut, ku dhe jeton aktualisht. Studimet e para i ka marrë në shkollën 9-vjeçare të fshatit Selitë, ndërsa aktualisht studion në gjimnazin "Osman Gjini " ne fshatin Mollas. Ajo është një vajzë shumë kërkuese në çdo aspekt të jetës. Mes shumë pasioneve të saj në të mund të veçojmë dashurinë e veçantë për shkrimin (kryesisht poezinë) i cili ka nisur që në fëmijërinë e saj....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Silvia Hametaj

Anisa Hysenaj

Dalina Shehaj

Serena Ulaj

Bora Dollënga

Laureta Durmishi

Xhensila Dautllari

Suela Sokoli

Xhenisa Memolla

Mersina Makollari

Tags: Rozalina Dyrmyshi


Komente mbi këtë artist