Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi - Histori Dashurie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Do t'ju tregoj nje histori
e do t'ju flas per dashuri
Nje vit gezova si femi
Mbaroi perralla si çudi

Ishim te dy, ishim te ri
Nata e madhe mrrekulli
Mallkimi erdhi si magjji
Nje nate te nxehte e beri shi

Ti sot shkove, u largove.
Lamtumire mua s'me the.
Nuk me prite ne ditelindje
Nuk me puthe pse?
E trokita goten time
Vetem sot me fatin tim
Ti nuk more faj me vete
Faji mbeti jetimm

Hëëëë dhe fajin ti e le jetimm
Dhurata jote ishte harrim, vetem harrim
Dhe fajin tim e le jetim
Nuk ka harrim, nuk ka pendim

Eshte e kot me the nje dite
ne te dy ktu perfundojme
mjaft te prita i dashur nje vit
syte e tu asgje s'me premtojne
ne sa gjokse koken mbeshteten
harrove vitet qe shkojne
Neser edhe ti do helmohesh ne buze
mallkimi ktu perfundon

Dhe fajin ti e le jetimm
Dhurata jote ishte harrim, vetem harrim
Dhe fajin tim e le jetim
Nuk ka harrim, nuk ka pendim


Ky tekst u dërgua nga  TheDakkleeRozana Radi
Publikimi: 01/12/2005


Rozana Radi - Histori Dashurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Histori Dashurie".
3. Video është e këngës "Histori Dashurie", por nuk këndohet nga Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rozana Radi:


Komente 0