Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi & Ramadan Krasniqi (Dani) - Valsi I Tradhetise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"Ik Nga Diaspora"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2010

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Ramadan Krasniqi (Dani)

18/11/2010

2010-11-17T23:00:00+00:00

Vals ish motivi i asaj nate
Kur të dy jepnim gjith fjalët
E të dehur dashuronim.
Vals ish motivi i asaj nate
Kur poetët s'gjenin vargje
Përrallen time të tregonin..
Unë..n'dashuri e pushtuar
Unë..nje qiri i shuar
Një gjethe e rrëzuar
Për të mos jetuar.

Ref:
Edhe një herë,edhe një herë
Në jetën time jeto dhe një herë
Zemrën më ndan ti në dy pjesë
Dhe gjysma ime pa ty sonte le të vdes
Edhe një herë dhe një herë
Ne krahët e mia vallëzo dhe një herë...
Gjunjet sme majn nese gabon
ti je gabimi me i bukur qe me shkatërroj!

Vals ish motivi i asaj
Kur kërceje e harruar
Ti me mollën e helmuar
Vals ish motiv i asaj nate
Kur u deha në mëkate
Dhe më dhe gjithqka që pate
Ti tani e trishtuar
Ti sa lutje padëgjuar
Nga un që vi penduar
Me shpirtin tim në duar.

Ref:
Edhe një herë,edhe një herë
Në jetën time jeto dhe një herë
Zemrën më ndan ti në dy pjesë
Dhe gjysma ime pa ty sonte le të vdes
Edhe një herë dhe një here
Në krahët e mia vallëzo dhe nje herë...
Gjunjët smë mbajnë
Dhe pse gaboj
Ti je gabimi më i bukur që më shkatërroj!


Ky tekst u dërgua nga Strugane   DonchiLLKartolina (2)

7
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rozana Radi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet