Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rozana Radi - Une, Ti, Ajo... Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Alo?....Alo?...Cfare ke?....Hape telefonin...
A mund ta di si je te pakten?...Alo?...Alo?...

Jam shume mire une.
Do di the vetem te rrij.
S'mund te jete shoqeri.
Ti joshe buzet e tij.

....Alo? E di qe me degjon, por nuk eshte ashtu sic mendon ti....

Ti po puth,
Buze qe puthja une.
Nese s'te mjafton,
Me vrit ti edhe me shume.

...Alo...

Ref.
Une e humba tani.
E more ti.
Ty te humba te ka ai.
S'e besoja, por pashe me syte e mi.
Ju kam humbur qe te dy.

Ik lagohu!
Se ti jo s'e meriton,
Por nuk kam dhe pse renkoj.
S'i ve faj une nje dimri qe lule s'ka.
E pranoj.

....Po hape telefonin...Alo....

Te mjafton,
Tani qe shpirtin s'e kam?
Buza nuk me qesh,
As syri me nuk me qan.

Ref.
Une e humba tani.
E more ti.
Ty te humba te ka ai.
S'e besoja, por pashe me syte e mi.
Ju kam humbur qe te dy.

Ik lagohu!
Se ti jo s'e meriton,
Por nuk kam dhe pse renkoj.
S'i ve faj une nje dimri qe lule s'ka.
E pranoj.

.....Alo...Te lutem...ngreje receptorin.....
.....Ti je shoqja ime me e mire......
......Pastaj....Pastaj nuk eshte ashtu ci mendon ti...
.....Te lutem!...Me beso!......Alo?.....Alo?......

Ref.

Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/09/2007
Festivali: Mikrofoni I Artë 2007
Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gjergj Jorgaqi


Rozana Radi - Une, Ti, Ajo...
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une, Ti, Ajo...".
3. Video është e këngës "Une, Ti, Ajo...", por nuk këndohet nga Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rozana Radi:


Komente 0