Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrahman Hasani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  • Pakashtice 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
BIOGRAFIA: Rrahman Hasani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Aktivitetin muzikore e filloi ne SH.K.A "Aksionisti" Pakashtice,per te vazhduar ne SH.K.A "Josip Rela" ne Podujve,ku me 1985 fillon aktivitetin ne Sh.K.A "Bajram Curri" ne Prishtine. Eshte fitues i ketyre festivaleve:Kline:1983 dhe 1987;Kaqanik:2000,2015;Has-2013;Prizren-2007. Ka te edituar disa albume: solo-duet-trio-kolazhe dhe me SH.K.A "Bajram Curri", si dhe shume kenge ne mediume audiovizuele. Aktualisht zhvillon aktivitetin prej rapsodit ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nuredin Gashi

Shaban Krasniqi

Spiro Katundi

Brave-L

Double D

Ralien

Albo 06

Ridvan Osmani

Snero

Mr. Babushi

Tags: Rrahman Hasani


Komente mbi këtë artist