Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrahman Hasani
  • Vendlindja:
  • Pakashtice 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  37
Këndon kryesisht: popullore rapsodike

Rrahman Hasani është këngëtar. Aktivitetin muzikore e filloi ne SH.K.A "Aksionisti" Pakashtice,per te vazhduar ne SH.K.A "Josip Rela" ne Podujve,ku me 1985 fillon aktivitetin ne Sh.K.A "Bajram Curri" ne Prishtine. Eshte fitues i ketyre festivaleve:Kline:1983 dhe 1987;Kaqanik:2000,2015;Has-2013;Prizren-2007. Ka te edituar disa albume: solo-duet-trio-kolazhe dhe me SH.K.A "Bajram Curri", si dhe shume kenge ne mediume audiovizuele. Aktualisht zhvillon aktivitetin prej rapsodit ne kuader te SH.K.A "Josip Rela" ne festivale dhe manifestime te ndryshme tradicionale.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist