Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrapo Hazizaj - Nena Ime Shqiperi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2Dallgë moj që vete tutje
Përmbi detin me stuhi
Kam një fjalë, kam një lutje
Të ma çosh në Shqipëri. (2x)

Amanet t’ma puthësh tokën
E të parëve të mi
Se ajo na ka bërë kokën
Nëna ime Shqipëri. (2x)

Ta kam borxh e ta kam hua
Kur të shkosh në Shqipëri
Ndahu nga shoqet e tua
E në breg të detit rri. (2x)

Amanet t’ma puthësh tokën
E të parëve të mi
Se ajo na ka bërë kokën
Nëna ime Shqipëri. (2x)

Kur të ndalesh n’ato brigje
Tejembanë e bukuri
Thoja se për ty po digjet
Zemra ime Shqipëri. (2x)

Nëna ime Shqipëri!

Amanet t’ma puthësh tokën
E të parëve të mi
Se ajo na ka bërë kokën
Nëna ime Shqipëri. (2x)

Nëna ime Shqipëri!


Ky tekst u dërgua nga Srijon Sadhukhan Hindi

Rrapo Hazizaj - Nena Ime Shqiperi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena Ime Shqiperi".
3. Video është e këngës "Nena Ime Shqiperi", por nuk këndohet nga Rrapo Hazizaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rrapo Hazizaj:


Komente 0