Rrok Gjelaj
Rrok Gjelaj
Rrok Gjelaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Rrok Gjelaj është këngëtar i njohur. Rrok Fran Gjelaj është këngëtar popullor, kryetari i grupit muzikor “Kënga jonë” me qendër në Shkodër. Është nga Malësia e Madhe. Malësia ka shtatë male që janë Hoti, Gruda, Tishi, Koji, Kelmendi, Kastrati, Shkreli. Këta janë shtatë male legjendarë, ku secili ka historitë e veta, ka të veçantat e veta, luftërat, heroizmat, etj…tërë jetën e tij ka qenë përgjegjës i shtëpive të kulturës në disa qytete veriore deri në ardhjen e demokracisë. Së fundmi, ai ka krijuar grupin muzikor “Kënga jonë” me qendër në Shkodër, ku ka marrë pjesë në dhjetëra aktivitet brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Më datë 11 Janar 2010, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Ku I Ka Kullat Flamurtari".

Më datë 13 Janar 2010, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Ti Kunore E Shkodres".

Më datë 28 Prill 2010, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Tpacim Dukagjin".

Më datë 25 Nëntor 2012, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Na Bashkon Gjaku I Atdheut".

Më datë 21 Tetor 2013, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Dimri Vdes E Vjen Pranvera".

Më datë 12 Nëntor 2015, Rrok Gjelaj & Donika Vuçinaj publikojnë videoklipin "Nderi I Kombit Mbi Shtate Male".

Më datë 2 Dhjetor 2016, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Mos Kerko Tjeter".

Më datë 30 Janar 2021, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Do T'i Fshije Lotet Moj Botë".

Më datë 27 Mars 2021, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Syni I Diellit O Prek Cali".

Më datë 24 Nëntor 2021, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Do Ti Vesh Plagët E Shtatit".

Më datë 29 Nëntor 2021, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Ikin Shekujt, Trimat Mbeten".

Më datë 4 Prill 2022, Rrok Gjelaj publikon videoklipin "Pse S'bahesh I Gjallë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0