A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Rrufeja - Edhe Nje Loj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/11/2007

2007-11-19T16:28:06

Participating in

Top Fest 4


Dikur shum i ftoft nga deshira qe te shoh
Trupi yt perkryer akoma me thot se s'te njoh
Dhe e ftoft me duket jeta qe ter kohen vuj per ty
kur nje hije kerkoja qe n'shpirt um pate hy
Ajo erë mallëngjimi dikur me sillte vetem nat
Genjeshtrat huazoja dhe kot pritsha dot me dal
Me shok luanim lojen dhe zemra per ty therritin
Se a ndjen dishka per mua apo mbes pa shpres ne ket kend
veshtrimet tona benin luft te dashur te pa fund
pa pas as fuqi te t'tregoj deri nfund
nganjeher mendoj se nente shpirtera ti i ke si nje krijes
tjeter qe te shihja veq me nje shikim te blert
Dhe endrra e perjetshme as sot nuk eshte harruar
Me deshir kam dasht dhe je duke me kapluar
ngadal ngadal si qielli levizen kot nje mot u ndryshu por shpresen nuk e mbaj dot

Eshte e kot nese te them te dua
Eshte e kot kur them se per ty vuaj
Eshte e kot kjo dashuri
Te dua perseri
E di mir se une vertet gabova
Nje dashuri si kjo nuk e kuptova
Tash e kuptova se te dua ty
Kthehu perseri

Por sa filloj ajo koh e embel kaloj dhe shpejt eshte harruar
Mendoj je e tera tash une gjera vertet i gjallesuar
Thuj arsyje i lash zemres dhe ksaj i kam pas frig
Shpesh kot te ndam dhe ne zemer e kum pas pik
Thoja me vite qe ne fillim sa do t'bej te lumtur
Tani qe te kam nga dora s'kam per te humbur
vetem nje gje e kujtoj kur se bashku u takuam
dhe vetem nje moment te dyt vetmin e harruam
Dikur koken lart me lendrime jetoje pa meshuar fare
Por u zhgenjeva qe kujtoja se me do vetem per pare
Mendoja se per ty isha gjithshka dhe kisha turp nga vetja
dhe vrejtra per ata sy me qonte deri tek vdekja
Dit per dit me koh shoh perher diqka te re
shpesh quditem kur me thu qe me i miri se une je
pra hapi durt me merr ne boten qe s'ka kthim
se ti me prek me ndjenja me ledhaton me shikim

Eshte e kot nese te them te dua
Eshte e kot kur them se per ty vuaj
Eshte e kot kjo dashuri
Te dua perseri
E di mir se une vertet gabova
Nje dashuri si kjo nuk e kuptova
Tash e kuptova se te dua ty
Kthehu perseri

Eshte e kot nese te them te dua
Eshte e kot kur them se per ty vuaj
Eshte e kot kjo dashuri
Te dua perseri
E di mir se une vertet gabova
Nje dashuri si kjo nuk e kuptova
Tash e kuptova se te dua ty
Kthehu perseri


Lyrics submited by Brikena   donna
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019