Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rruga - Akoma Mbijetoj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ka momente qe kerkon te shprehesh diku
dhe e vetmia gje qe te shpreh eshte nje leter dhe nje mikrofon

Kuple 1

Shpesh her e kapa veten ne erresir te bisedoj
duke kerkuar pergjigje te ndryshme si do vazhdoj
ne skenen e perditshme asgje nuk po ndryshon
miliona mendime ne kok qe truri i perpunon dit per dit
ipokrizia me rethon me teper
tashme fleta dhe stilolapsi mbeten shok te vjeter
cigaria ne nje dor dhe birra ne doren tjeter
bashk me qindra melodi brenda ne nje dhom te erret.
nuk kisha optimizem per gjera te medha
apo synim per gola vetem sa per para kujtoj nje fjal te bukur
qe dikushi me tha se rrespektin e fiton nga veprimet qe ben vella
ndoshta ngaqe sme njef gjerat te duken kot
veshtire ne ditet e sotme te gjesh njerez te ngrot
njerez qe flasin hapur dhe sta kan me te futur
ky jam une tipi me koken lart qe asnjeher nuk eshte perkulur

Refx2
Akoma mbijetoj ne kete bot shkerdhat
akoma duke ecur gjithmon me koken lart
fuqit ne maksimum zemra te djeg si zjarr
une dhe vetvetia ime ne nje bot diku larg

kuple2

praa leviz ne rrug me rregullat e mia
jo me rregullat e shtetit as ato nga policia
jo se jam gangster po kshu eshte ideologjia
nuk po e zgjas me teper se ne mesh eshte ironia
edi te vin ndermend qe pse kaq shume kritika
nese nuk ngrite zerin si njeri te ulen pikat
ne kete bot shkerdhat plako kshu ka ardhur dita
ti besh levizjet shpejt ndryshe do gjendesh ne prita
ndaj sa her me vuren peng te me rrrezojn u ngrita
familia ideale eshte ekipi qe nuk shita
e qysh mundem te shes momentet qe neve kaluam
koncerte veshtiresi ne memorie jan shenuar
pastaj une sjam nga tipat qe sia di njerzve per nder
ato i bejn legenat qe nuk kan karakter
me mire me koken lart edhe sikur te shkoj ne ferr
se ky jam une dhe nuk ndryshoj si kam qen do jem.
Rruga
Publikimi: 01/11/2012


Rruga - Akoma Mbijetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Akoma Mbijetoj".
3. Video është e këngës "Akoma Mbijetoj", por nuk këndohet nga Rruga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rruga:


Komente 0