Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rrugaci I Art - Forcat (Feat. Double 2)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jeyyy jeyyy jeyyy
O INAT-G ky sen shkon per juve
Rrugaqi Art Dauble 2
Kem me ju shkatrru 1her e pergjithmon

Ref; 2 Rrugaqi
....................
Kjo osht per do INAT-G qe po folin sikur fmi
Un veq po du me pa qe ke bole per allti
A ki bole per mem vra a ki bole per mem vra
Hajde dilem sy ëm sy e per gjyst kom met nda
....................

Bauble 2
....................
Bonuni gati se po fluturojm si apachi
Un Dauble 2 Bikani edhe Rrugaqi
E jon bo do tipa qe po folin keq
Ruju SHQIPE se na per ty bomi edhe dreq
Jemi 3 forca qe zdim as frik as trishtim
Bone fole keq per ty ska mo pshtim
Likfidim per ty ma shum ska nevoj
Jemi mangupa me 40 vjet pervoj
Jeyyy un jom mreti t'kallxoj qa o termeti
T'kthej ka lezeti e t'kthej ka kjameti
Se qe paska idiota une se dita
Jo qe ju kalla me rima po edhe me bita
Kurdo dvjen dita per me verrtetu kush o ma i pari
Dauble 2 qe per sen si ha kari
Ko me ju kall une bashk me shoqni
Me 1 ushtri t'madhe C O D
....................

Ref; 2 Rrugaqi
....................
Kjo osht per do INAT-G qe po folin sikur fmi
Un veq po du me pa qe ke bole per allti
A ki bole per mem vra a ki bole per mem vra
Hajde dilem sy ëm sy e per gjyst kom met nda
....................

....................
Naper rrug me shkoj jeta
Me flet dhe laps vi deri te e verrteta
Nburrjen vullnetin vetbesimin
3 forca ne trup si shqiponja shtiza dhe gjaku
Rreth e rrotull shkoj e kthena tash o shqipja me 2 krena
E me gjak shqiptari nuk dorzona se jom i 1
Per vllazni kom dashni per INAT-G nuk du me ni
Skan perparsi lshoni rrug ikni ne shpi
Bikeni me rima bon gerrdi mikrofoni osht per mu jo per ju
Ngo ktu te verrtet jon me mu 2ftyrshat kurr si kom deshiru
Per me qit diqka ndrit jom ...... me perparu
Mos mu durzu me vazhdu se nuk ma nin per qka flet nuk ma nin kush pisket
3 vetbesim ne zemer trimni ne gjak
Dauble 2 Bikani Rrugaqi Art
3 forcat e gjona sikur shqiponja kur ti hap krat e fluturon
pa kufi si audi jemi krejt si vllazni padhyshim nr.1 jeyyy
....................

Ref; 2 Rrugaqi
....................
Kjo osht per do INAT-G qe po folin sikur fmi
Un veq po du me pa qe ke bole per allti
A ki bole per mem vra a ki bole per mem vra
Hajde dilem sy ëm sy e per gjyst kom met nda
....................

Rrugaqi Art
....................
Do shkerdhata do dhomshtana vetit ja bojn jeten film
U futen ne ket sen e tash spo din me film
Ja kom qi nonen npidh kjo per ty osht tatim
Nese han mut me goj dije qe je nperfundim
Maje n'mend o djal trim sjom mo si n'fillim
Se sjom vet jom me ushtri ki me pa trishtim
Qe rrini me paralizimi ju veq hani mut mas shpinde
Hajde dilem ftyrem ftyr 1 gja osht shum e ....
Veq mos hini ka kini dal se RRUGAQI KA MU KALL
Bashkpunim me C O D kem me ju shkri si vaz
Boll ju lash me pall mo .................. njerzt budall
Me te shti ne dor ko me ti thy ato .....
Ske me pas mo familje qe mi dal perball
Si djalli kom met tall met honger te gjall
Ju dult me do hite qe nxut vend do vite
Mendove qe u rrite kur ket send se prite
....................

Ref; 2 Rrugaqi
....................
Kjo osht per do INAT-G qe po folin sikur fmi
Un veq po du me pa qe ke bole per allti
A ki bole per mem vra a ki bole per mem vra
Hajde dilem sy ëm sy e per gjyst kom met vra


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend


Nuk kemi video për këtë këngë.
Rrugaci I Art - Forcat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Forcat".
3. Video është e këngës "Forcat", por nuk këndohet nga Rrugaci I Art.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rrugaci I Art:


Komente 0