Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
MUZIKA eLEHTË

:: Më Të Klikuarit e Javës

Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua,...

Lexo gjithë biografinë

Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. K...

Lexo gjithë biografinë

Kantautori ndërroi jetë më moshën 67-vjeçare. Ai u shtrua në spitalin "Nënë Tereza" disa ditë më parë në gjendje të rëndë pas një hemoragjie cerebrale...

Lexo gjithë biografinë

Joe Artid Fejzo graduated from the Academy of Fine Arts of Tirana, Albania, after 16 years of studying piano. In 1988 he was hired by the Opera The...

Lexo gjithë biografinë

Eranda eshte motra e kengetares Irma Libohova. Eranda ka filluar te kendoje qe nga mosha 14 vjeçare dhe ka nje karriere prej 20 e ca vitesh ne muzike....

Lexo gjithë biografinë

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të kënd...

Lexo gjithë biografinë

Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë :...

Lexo gjithë biografinë

Eshte nje nga kengetaret me te mira shqiptare e cila ka pasur mjaft sukses. Ajo ka nxjerre mjaf kenge, albume dhe videoklipe mjaft te pelqyera. Ajo es...

Lexo gjithë biografinë

Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fill...

Lexo gjithë biografinë

Zeliha Sina është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ka interpretuar në filmin shqiptar "Edhe ashtu, edhe kështu" (1989)...

Lexo gjithë biografinë

BEDRI ISLASMI, i takon plejadës së këngëtarëve më të suksesshëm të estradës së muzikës kosovare. Është shpallur këngëtar i vitit, në 81 dhe 82; ka qen...

Lexo gjithë biografinë

Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shq...

Lexo gjithë biografinë

Lindi: 2 Nentor 1910 Tefta ishte vajza e patriotit të shquar shqiptar nga Frashëri i Përmetit, Thanas Tashkos i cili prej vitit 1910 qe vendosur fami...

Lexo gjithë biografinë

Gazmend Pallaska ka qenë njëri ndër këngëtarët më të njohur shqiptarë në Jugosllavinë e dikurshme. Tani vepron si avokat në Prishtinë. Gazmend Pallas...

Lexo gjithë biografinë

Jusuf Gërvalla poet shqiptar dhe atëdhetar i shquar, lindi nga një familje bujare. Vritet mizorisht në Untergrupenbah (Gjermani). Shembulli i tij m...

Lexo gjithë biografinë

Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tj...

Lexo gjithë biografinë

Dashnor Diko lindi ne qytetin e Korces me 22 Dhjetor te vitit 1959, ishte kengetar i njohur i viteve 90′. Ai ka kenduar disa kenge te njohura si “Week...

Lexo gjithë biografinë

Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj e...

Lexo gjithë biografinë

DISA NGA TITUJT E FITUAR SI KOMPOZITOR : - Naim Frashëri kl.I-rë 1979 -Artist i merituar 1982 – 2007 Fitues i çmimeve të para në ...

Lexo gjithë biografinë

Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në këto filma: Telefoni i...

Lexo gjithë biografinë

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: Videoklipe të Huaja PREMIERE

Paul Heaton & Jacqui Abbott - I Gotta Praise
Antonio Faraò - Europe
Taj Mahal & Keb' Mo' - She Knows How To Rock Me
PJ Harvey & Ramy Essam - The Camp
Richard Dawson - Weaver
Todd Rundgren - Tin Foil Hat
Bantunani - Family Tree
Lee Baxter - Fire
Peter Perrett - An Epic Story
Elton John - Tiny Dancer 2k17

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
teksteshqip.com © 2007 - 2017