A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Popullore Kosovare Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e...
Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja k...
Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashu...
Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën "Lute lute nëna bijen". Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim...
Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar nj...
Më datë 25 Dhjetor 2012, Taulant Bajraliu publikon videoklipin "Zemren Ma Ke Plas". Muzika e këngës u punua nga Besim Bunjaku, teksti u shkrua nga Bes...
Sinan Vllasaliu u lind në Prishtinë. Me muzikë ka filluar te merrej që se fëmij Në moshën 7-8 vjeqar. Ka të mbaruar shkollen e mesme te muzikës 'Prenk...
Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shq...
Më datë 20 Shtator 2007, Vellezerit Mziu publikojnë videoklipin "Eja Kete Nate". Me këtë këngë, Vellezerit Mziu marrin pjesë në Polifest 2007 në vitin...
Në Dhjetor 2009, Pro Band & Etno Engjujt marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Moj Kosov O Vllavi Jem". Në Dhjetor 2008, Violeta Kukaj Retkoc...
Në vitin 2008, Violeta Kajtazi publikon albumin "Princeshat Shqiptare" Më datë 27 Maj 2010, Violeta Kajtazi publikon videoklipin "E Di". Teksti u s...
Shqipe Abazi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera, jo vetëm në Kosovë, por edhe në Diasporë. Ajo është përpjekur dhe përpiqet edhe sot e kësaj d...
Në vitin 2010, Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku publikojnë albumin "Kenge Dasmash (Live)" Më datë 31 Tetor 2012, Merita Bunjaku publikon videoklipin...
Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin "Bedri Pejani" dh vazhdoi studimet në Universitetin e Prishtinës Drejtimi...
Në vitin 2007, Elhame Mustafa & Kumrije Mustafa publikojnë albumin "Kenge Dasmash"....
Eshtë nga Gjakova dhe këndon qysh në rini. Më shumë është i angazhuar në dasma dhe mbrëmje jashtë vendit. Më datë 28 Dhjetor 2008, Hysni Kelmendi p...
Keto jane Motrat Murtezi, nga Presheva te lindura ne Belgjike. Motrat Murtezi me daten 1 Janar 2014 kan hapur faqen ne Facebook kan postuar video pa u...
Në Qershor 2003, Fahri Hoxha merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Dua Sa Jeten". Në Qershor 2004, Fahri Hoxha merr pjesë në PoliFest 2004 me k...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019