A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Popullore Shkodrane Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Luçie Miloti lindi më 11 maj 1930 në Shkodër, Shqipëri; vdiq më 15 maj 2006 në Tiranë, Shqipëri - këngëtare shqiptare. Luçie Miloti lindi në një fa...
Më datë 13 Dhjetor 2014, Anjeza Ndoj & Lap Logu publikojnë videoklipin "Per Dashnine Qe Kena Pas". Më datë 5 Korrik 2015, Alma Velaj & Lap Logu pub...
Gentjana Gjergji Ka Lindur Dhe Jeton Ne Shkoder. Merret Me Muzike Qe Nga Viti 1999. Më datë 25 Nëntor 2012, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publiko...
Në Qershor 2003, Mukades Çanga merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Gjitha Lulet Te Bukura Jane". Më datë 20 Nëntor 2013, Mukades Çanga publ...
Në Prill 1989, Zef Vokrri merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1989 me këngën "Zëri Yt"....
Më datë 21 Shtator 2017, Gentjana Tafili publikon videoklipin "Kolazh Shkodran 2017"....
Ai shihet si pasues i kengetareve te njohur te muzikes shkodrane si Shyqyri Alushi, Bik Ndoja, Xhevdet Hafizi, Bujar Qamili. Ai eshte pasionant shume ...
Më datë 16 Maj 2019, Bardh & Erald Spahja publikojnë videoklipin "Potpuri Dasme 2019"....
Më datë 10 Mars 2016, Fran Imeraj publikon videoklipin "Nje Lule Ne Gostivar". Më datë 12 Dhjetor 2016, Fran Imeraj publikon videoklipin "Ndera E M...
Më datë 3 Nëntor 2017, Ari Alia publikon videoklipin "Syri I Bukur"....
Që në moshë fare të vogël babai I saj i cili është kengetar dallon talentin e saj për muzikë. Që e vogël është marrë me aktivitete. Shkollen e mesme t...
Më datë 22 Tetor 2013, Elidon Çelaj publikon videoklipin "Krisi Topi". Në Janar 2016, Elidon Çelaj merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Rash N'd...
Klodiana Vata, ka nisur të këndojë që në moshën 6 vjeçare. Ka marrë pjesë në shumë kompeticione brenda dhe jashtë vendit. Njëri prej tyre është pjesëm...
Në Dhjetor 1983, Shpresa Ranxa merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Rritesh Nëpër Vite"....
Më datë 4 Gusht 2012, Vaxi & Nexhat Jaha publikojnë videoklipin "Më Rëndsi Me Kan Shqiptare". Më datë 7 Nëntor 2018, Nexhat Jaha publikon videoklip...
Orjeta Kelaj ishte pjesëmarrëse në “Festivali i këngës në RTSH” përgjatë viteve 1991-1992. Për shumë kohë ka kontribuar në numër të shumta koncertesh ...
Më datë 3 Nëntor 2011, Arben Dema publikon videoklipin "Ndahet Zemra Ne Dy Pjese". Më datë 26 Qershor 2014, Eli Malaj & Arben Dema publikojnë video...
Më datë 13 Gusht 2010, Alma Velaj & Roland Çukaj publikojnë videoklipin "Dashuri Pa Fjale". Më datë 29 Mars 2011, Roland Çukaj publikon videoklipin...
Më datë 4 Dhjetor 2014, Lirim Gjonbibaj publikon videoklipin "Nuk Ia Vlen Te Rri Me Ty". Më datë 8 Janar 2016, Lirim Gjonbibaj publikon videoklipin...
Që ne rini DRITA UKAJ u interesua ne muzikë dhe duke u inspirua prej adhuresve se saj. Drita mori hapat e para në vitin 1999 si kengtare Professionale...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019