A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Albanian Rock Music

:: This Week's Most Wanted

Kritikët e muzikës vlerësojnë zërin e tij si shumë të bukur dhe të fuqishëm. Publiku shqiptar e vlerëson Gentin si një ndër artistët më të mirë në ven...
Ka lindur në vitet '60 në Tetovë të Iliridës. Studimet mbetën të pakryera për shkaqe ekonomike dhe largohet drejt Suedisë në vitet '80. Atje fillon...
Grupi nga Gjakova Black Storm jane formuar ne mars te vitit 2007. Ata I gjen neper ambiente ku luhet muzike live. Black Storm preferojne te luajne zha...
Akullthyesit u krijuan ne Elbasan ne vitin 1989 me iniziativen e Bledi Shishmani (kompozitor-pianoforte) dhe Gentjan Haxhiademi (kitarre-klarinete). M...
Ka filluar të jetë pjesë e skenave që në moshën 14 vjeçare. Pjesëmarrës në kompeticione të ndryshme; Fitues i çmimit të Parë “The Voice of Albania 5” ...
Rock grupi shqiptar, Magnituda, ka publikuar projektin më të ri të titulluar, “Jack, Rock dhe Tripa”. Kënga e realizuar nga vet pjestarët e bendit me ...
Bojken Lako është një këngëtar, kompozitor dhe multi-instrumentist shqiptar i rrymës rock alternative industrial. Ai është gjithashtu autor, regjisor ...
The Social Sons jane grup nga Shqiperia (Tirana) qe bejne Pop-Punk te formuar ne vitin 2013. Antaret e grupit: Besian Xhindole – Lead Vocal/ Bass G...
Bledar Sejko i njohur me nofken “Qepa” eshte kitariste, kompozitor dhe kengetar i cili e prezantoi ne Eurovision 2013 Shqiperine me kengen “Identitet”...
Garazhat e Bardha eshte rock grup nga Mitrovica. Antaret: Bashkim Myftari – Vokal/Gitare Rexhep Myftari – Bas gitare Mithat Sejdiu – Bateri M...
Zhanrin e tyre të muzikës e kanë quajtur BUNTERIAL GRUNGE. Ata u formuan në Elbasan dhe tani enden në undergroundin e Tiranës, kryeqytetit të Shqipëri...
TROJA eshte grup metal i formuar ne vitin 1990, ata luajne: metal, groove metal, rock, industrial, power. Tekstet, spotet dhe performancat e tyre live...
Rok grupi “4X4” ka sjellë versionin e tyre të hitit të vjetër, “Të shtrirë mbi kanape”, të kënduar nga “Gjurmët”. Kënga është pjesë e albumit “Albanik...
Nirvana ishin një grup muzikor rok nga ShBA. Grupi u themelua në Aberdeen, Washington nga vokalisti/kitaristi Kurt Cobain dhe nga basisti Krist Novose...
Grupi shqiptaro-zviceran i cili përbëhet prej tre anëtarëve: Dy vëllezërve shqiptarë Besart dhe Bujar Berisha si dhe kolegut të tyre Julian Wettach si...
Aerosmith është një rock-band amerikan, gjithashtu të njohur si "Djemtë e këqinj të Bostonit" dhe si "grupi më i madh Rock'n'Roll i Amerikës". Stili i...
Dope is an American industrial metal band from Villa Park, Illinois, formed in 1997 in Chicago, Illinois. To date, the band has released five full-len...
Scorpions (shqip, akrepa) është nje grup muzikor hard rok dhe metal i rëndë nga Hanoveri i Gjermanisë, formuar në vitin 1965 dhe një prej grupeve gjer...
Antaret: Agim Berisha Andin Halimi Besart Halimi Petrit Riza Krenar Halimi Më datë 7 Mars 2007, Haliband publikojnë videoklipin "Qyeti Pa Plan...
Në vitin 2013, Jetmir Banishta merr pjesë në The Voice Of Albania 3. Në Maj 2014, Jetmir Banishta merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Asgje S'me M...

:: TOP 100

» Full charts »


:: Albanian music videos

» Full charts »

:: Updates


:: PhotoGallery
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019