Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
ROCK SHQIP

:: Më Të Klikuarit e Javës

Shkumbin Ismaili is singer from Tetova who sings the most qualitative rock in his unique style , its a rock formula combined perfectly with some tradi...

Lexo gjithë biografinë

Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bu...

Lexo gjithë biografinë

Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca n...

Lexo gjithë biografinë

Ai është një nga këngëtarët e rinj më të spikatur të rrymës rrok. E, kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij. Madje supriza e ...

Lexo gjithë biografinë

Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore te...

Lexo gjithë biografinë

Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje ...

Lexo gjithë biografinë

Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare tr...

Lexo gjithë biografinë

Valon Shehu eshte kengetare i ri nga Gjakova i cili eshte aktive ne clube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me ...

Lexo gjithë biografinë

Genc Salihu filloi heret te merret me muzike, ne moshen nente vjeçare, me nje kitare klasike. Akordet e para i mesoi ne shtepi prej babes, dhe prinder...

Lexo gjithë biografinë

Shkollen fillore dhe te mesme e kreu ne Prizren ndersa studimet ne drejtimin e juridikut i kreu ne Prishtine. Tani punon ne komune si jurist dhe si pr...

Lexo gjithë biografinë

Si ç`do fëmij ashtu edhe Naseri ne moshen shum te re filloi te kerkoj veten permes lloj -lloj sporti dhe aktiviteti tjeter si karate, futbpll, labor f...

Lexo gjithë biografinë

Eshtë një ndër këngëtarët më të mirë shqiptar. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit n...

Lexo gjithë biografinë

Bajram Bylykbashi vuri pseudonimin BB Poqi si propozim nga Agim Berisha për shkak të inicialeve të emrit dhe mbiemrit të tij dhe gjithashtu sepse që n...

Lexo gjithë biografinë

Skena e Top Fest 9 do te ndizej nga nje kenge rock-simphony e interpretuar nga nje kengetare, nje nder me te preferuarat e spektaklit "The Voice of AL...

Lexo gjithë biografinë

Albina është një zë i ri i skenës shqiptare. Këngëtarja, e cila vjen nga një familje muzikantësh ka trashëguar prej tyre jo vetëm dëshirën dhe pasioni...

Lexo gjithë biografinë

Edicioni i pestë i talent show-t "The Voice", ka tashmë një fitues dhe ai është Tiri Gjoci. Tiri i cili ka qenë në skuadrën e Sidrit Bejlerit, është ...

Lexo gjithë biografinë

Orges Toçe's voice is like a shovelful of gravel pickled in whiskey; his lyrics careen between cryptic sociopolitical pronouncements, back-to-the-land...

Lexo gjithë biografinë

Mentor Haziri e do këngën dhe ajo e shoqëron çdo ne moment te jetes se tij me tingujt muzikore. Ky eshte rok këngëtari Mentor Haziri qe mendon se muzi...

Lexo gjithë biografinë

Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, pasi ka marrë pjesë në shumë festivale të mirënjohura, si Kënga Magjike dhe shumë të tjera. Gjergji njihet gj...

Lexo gjithë biografinë

Senad Rrahmani i lindur në Kerçovë të Maqedonise, ka qënë vokalist i grupit "Artema" dhe i grupit "Uskana e Re". Me te dyja grupet ai ka levruar muzi...

Lexo gjithë biografinë

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: Videoklipe të Huaja PREMIERE

Corrington Wheeler - Sociological Structural Functionalism
Teethgrinder - The Pain Exceeds The Fear
Nothing More - Go To War
Cursed Earth - War March / Broken
Krokodil - Words for You
Pizza Tramp - My Back's F*ckin' F*cked
No More Waiting - The Man of the Crowd
A Bear With A Car On Top - The Room
Shatterproof - Karma
Heavy Things - Car

:: VideoKlipe Shqip

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
teksteshqip.com © 2007 - 2017