Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rubin Mati - Tuj Shetit Ne Ara Te Gjata Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Tuj shetit ne ara te gjata
Midis barit t'njome x2

Ne te dy na zuni nata
Rame e fjetem gjume x2

Çelin vllollca dhe zymbyli
Ne vendin e caktum x2

Lis me lis kendon bylbyli
Per me u dashuru x2

...

Ne daç me me vra moj ne daç me me mbyt
Ne daç verbomi te dy syte
Kurrgje ne jete ma keq s'me ban
Se m'le mu merr tjeter kend

Kurrgje ne jete ma keq s'me ban
Se m'le mu merr tjeter kend

Ref...x2
Sa te jem gjalle ty shpirtin falma
Se kur te vdes n'daç varrin kallma
Ariet Ariet Ariet

Mos me thuj se perhere ke dasht
Se ke dasht me zemer te lire
Njimije here me ke dashte me fjale
Asnjihere moj me gjithe shpirt

Njimije here me ke dashte me fjale
Asnjihere moj me gjithe shpirt

Ref...x2
Sa te jem gjalle ty shpirtin falma
Se kur te vdes n'daç varrin kallma
Ariet Ariet Ariet

...

Ref...x2
Sa te jem gjalle ty shpirtin falma
Se kur te vdes n'daç varrin kallma
Ariet Ariet Ariet


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Rubin Mati
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/12/2014


Rubin Mati - Tuj Shetit Ne Ara Te Gjata
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tuj Shetit Ne Ara Te Gjata".
3. Video është e këngës "Tuj Shetit Ne Ara Te Gjata", por nuk këndohet nga Rubin Mati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0