Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudi - S'ke Pse Mendohesh (Feat. Blerta Borici)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

ndoshta ndikohem nga menyra se si vepron
qe fillon nje recitim plot pasion
te shoh te verenjtur ne fytyre
pyes veten a ka ndonje gje qe s shkon
megjithese me njeh mire ti hiqesh si indiferente
dhe pse e nervozuar
mundohem ty ta vjedh nje buzeqeshje
se e di mire se pa mi hedhur syte
me studion dhe ti ne heshtje
une ta lexoj ne sy
se vete me provokon
nje djale me nje mision
qellimi im te gjej ate qe me mungon
prandaj afroju,provoje ndjenjen time
mos u fut ne mendime
pasioni i nje repisti shkodran
shif ti stilin e jetes sime

e di se ke shume pyetje ne mendje
po ti leri menjane
qetesohu me ke mua prane
me jep nje te puthur,ne asgje nuk na ndan
me prek pa frike
e ben cfaredo qe ti thuash
te perqendruar duke fantazuar
nje eksperience fantastike
qe ne s kemi per te harruar
i ndezur nga puthjet e tua
ne pritje te fjaleve qe s mi thua
o zot c po ndodh me mua
fsheh cdo gje te dukem i qete
megjithese digjem nga brenda
une mbytem ne djerse
kur afrohem te te jap nje ftese per nje feste
tashme ne nje pozite te veshtire
pergjigje pres i ngrire
prandaj dhe ti mendohu mire

ref
jeta eshte dashuri
qe lind si perralle
eshte si enderr qe hesht
dhe ritet merr krahe
rruge te erreta ne gri
me shpien tek ti
ne nje vegim nje harrim
qe zgjon nje kujtim

atehere te gjithe meshkujt njesoj jane
e keshtu mendoni ju e keni te drejte
dhe une jam nje nga ata
te jem i sinqerte eshte e vertete
po mos u merzit,mos rri me koke ulur
mjafton te jemi bashke,e kjo s vlen per ne te dy
me shih ne sy kur te flas
,e kam me ty
me nje puthje ne mund te jemi shoke te mire
ndoshat dicka me shume
eshte me e forte se nje deshire
keshtu e mendoj une
ne mund te jemi bashke
ose te hajme nje darke jashte,vetem me qiri
e plot gota me shampanje
nen driten e henes,ne atmosferen..
ne mund te dalim me makine
ne menyre te tille qe ti imponojme te tjereve zili
mund ta siguroj qe buzeqeshja i ngrin
nuk ka rendesi se cfare te tjeret thone
sepse kontakti i syve tone
thote eshte e jtja ajo qe kerkon
me duaj per dialektin tim
per natyen qe kam
dicka me shume s di
per gjithe kete krijim

e di qe je zhgenjyer nga dashuria
ajo eshte mister
por je pjese e enderrave te mia
ti je engjell ne ferr
ske pse mendohesh per fjalet e mia
s ke pse heziton
ke nevoje per dike
je i vetmi qe te kuton

ref:
jeta eshte dashuri
qe lind si perralle
eshte si enderr qe hesht
e rritet merr krahe
rruge te erreta ne gri
me shpien tek ti
ne nje vegim nje harrim
qe zgjon nje kujtim

hesht ti vec per nje cast
dhe mos psheretij
ndoshat nje dite te te fal
do mund perseri
drejt ne sy me veshtro
tinguj me dhuro
kur ndjenje e embel vallzon
dhe zemra te bashkon

une hesht te degjoj
e mundohem te kuptoj
kaq shume ti s ke pse mendohesh
per fjalet qe mi thua
qe ti te me falesh mua
kaq shume ti s ke pse mendohesh
syte e mi ke prane
asgje nga ty si ndane
dicka kane
keta tingij per ty jane
i degjon po prape s beson
se dashuron
nje repist shkodran
Rudi
Publikimi: 01/05/2001
Festivali: Këngët E Stinës 2001
Muzika: Jetmir Mehmeti
Orkestrimi: Jetmir Mehmeti
Teksti: Rudi Gega & Blerta Borici


Rudi - S'ke Pse Mendohesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'ke Pse Mendohesh".
3. Video është e këngës "S'ke Pse Mendohesh", por nuk këndohet nga Rudi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudi:


Komente 0