Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudi - Kurthe Llafesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Ne kurthe llafesh..... per t`gjith ata qe flasin per mua per t`gjith ata qe jan te perfshire ne muzike por edhe per ata qe s`jane... per ato vajza qe si pushon goja... per tgjith hipokritet qe te shtrengojn doren perballe dhe t`fusin ne kurthe llafesh mbrapa. Nga askushi dikushi historia e 1 djali rruge me shkolle sme pelqen kur me thojn V.I.P thjeshte personazh popullor t`jem shembullor, Shqipria ka plot nga trropoja deri ne vlore... arrita cdo gje vet i ngacmuar nga ambicja e nje djali verior prandaj veshtir te heq dore nga pozicioni qe kam, pavarsisht se shum lavera duan te me shohin posht por kto rop qim qe kerkojn lemoshe se kutpojn qe 1 djal ambicioz eshte i vshtir per tu mposht, ka shum xhelozi me presione provokime qe si ha njeri, por jane GANGSTA compani qe me gjenden ne cdo veshtirsi. U ngrita vet nen fantazmat e figurave historike qe shum vet kujtojn se kan vdek... por ne te vertet ata jetojn perjete.. un jam pas`ardhesi tyre i hidhur perpjete sfidat jane per burra un i marr leht..... Kur me sheh me fol pa frike ti mos hezito !! kur me njeh zgjidhi fjalet dhe per mua ti mos e harro. ne KURTHE LLAFESH gjithmon me kane ngaterruar (me beso jam i paster) le te flasin per mua... Se dua urrejtjen e askujt ndaj dhuroj gjithmon vetem dashuri konfloktimin ne marrdhenie te acaruara jam gati ta kthej ne miqsi jap rrespekt per cdo njeri, por ku ka hipokrizi ka tradhti tqi marrveshjen nuk du tdi parat dhe famat kan ndryshuar un se di as vet gjithsesi per mua mbetet e njejta jete jam ne kontakt konstant me pluhrin dhe llumin qe e prek vet... dikujt mund ti dukem i pakapshem per ato qe kam arrituj ne jete.... mund ti dukem mendjemadh i survijuaj nga njerez kok te fshehte... por gjerat jan ndryshe... un jam i thjeshte... dhe 1 shok i vertet mund te drrejtohet tek une pa mendo dy her e me njeher un ofroj cdo gje qe disponoj... pasi kam nevoje per djem tek cilet mund tbesoj . Me jep 1 laps 1 leter qe te shkruaj per 1 histori te vjeter e pasi te mbaroj ate un mund te filloj 1 tjeter. per gjarprinjt ziliqare servile dhe nevojtare ftyrat e te cilve si kisha pare kurre me pare... por papritur japin dashuri sikur te jem un dashnorja tyre pare. POR UN NUK KAM NEVOJE PER KTO FAKIRA QE JAN GATI ME MA MARR NGOJ. Kur me sheh me fol pa frike ti mos hezito !! kur me njeh zgjidhi fjalet dhe per mua ti mos e harro. ne KURTHE LLAFESH gjithmon me kane ngaterruar (me beso jam i paster) le te flasin per mua.... E marre cdo gje shtruar ngadale si nje djale i pafjale ne situata extreme as kaltrushkat sme ndal thon se ky eshte virtyt i karakterit shqiptar, nganjeher me pelqen te bej nje jete te perdale... pas mesnate , neper clube deri von jashte cdo rregulli familjar kurvat behen gati , mu nuk mi nxe me shtrati, ca tbesh ky ishte fati jet harrakati ne prapaskenat e 1 spektakli me zonja dhe zotrinj pa ty.. Rudi ska pik takti e per ata njerez qe... me djers ose me drrog , vetem ose me shoke kan ber pare neper bote , sot eshte koha te kthjem nje gote sepse ja dhuroj kur ndihmoj njerez te dobte... muzika ime me sjell fitime un sndaloj kur kam fitime dhe nuk jap shpjegime... ndjenjat dhe e moter qime lidhur me krijimtarin time askujt tjeter qe i fut hundet njeten time sepse askush se njeh shpirtim tim dhe ai qe thot se e njeh e ka gabim , me ndikim... nga familja them leksionet ne msim e quaj veten zotri por i rritur ne krim e bisedojme si tduash ti... per cdo gjuhe kam njohuri. 1- Kur me sheh me fol pa frike ti mos hezito !! kur me njeh zgjidhi fjalet dhe per mua ti mos e harro. ne KURTHE LLAFESH gjithmon me kane ngaterruar (me beso jam i paster) le te flasin per mua.... 2-Kur me sheh me fol pa frike ti mos hezito !! kur me njeh zgjidhi fjalet dhe per mua ti mos e harro. ne KURTHE LLAFESH gjithmon me kane ngaterruar (me beso jam i paster) le te flasin per mua... hëhë... tashi un e di qe llafet nuk mbarojne ata vazhdojne kta djem kurva nuk pushojne... e gjith kjo eshte zili... dhe ju duhet te kenaqeni se po ju jap renci nderkohe per te gjith simpatizantet e mi Rudi me ju Rudi per ju t`jera emocione na presin pertane kurvat e mia tjera aventura na presin.... per ju qe me kritikoni vazhdoni por mos u llastoni... kjo eshte rreplika ime e pare nen stilin e kendes qindperqind%shqiptar..... ...


Ky tekst u dërgua nga Kurth_llafesh@hotmail.comRudi
Publikimi: 18/11/2009


Rudi - Kurthe Llafesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurthe Llafesh".
3. Video është e këngës "Kurthe Llafesh", por nuk këndohet nga Rudi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudi:


Komente 0