Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Rudi - Evulucion  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/06/2002

2002-05-31T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

PoliFest 2002
ref 2×
pasi fiksuam fjale qe shkruam
ndertuam kengen tone
se kjo eshte rryma jone
duke dashur te tregojme
qe s'jemi njelloj me t'jeret
ne hodhem dimensionin tone

rudi
thjesht per egoizem cdo gje e duam vete
dhe si do qe te jete
sme behet vone se car thone
e bej jeten te qete
si pjestar i nje klani rrep
bej ate qe me pelqen
kundra,c'do ligji primitiv
me me mberthen me kthen
sme le te bej ate cka deshiroj
nje opinion qe me bllokon e sme lejon
une te luftoj e te treoj snobizem
menefregizem kundrejt atij qe do me gjykoj
dhe dua te shtoj


Ky tekst u dërgua nga  bboybesi
Më Shumë Këngë Nga Rudi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet