Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudina Delia
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Gusht 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: pop e lehtë

Rudina Delia është këngëtare e njohur. Ka mbaruaruar liceun artisitik "Jordan Misja" ne vitin 2003 me rezultate maximale. Fiton te drejten per te vazhduar "Akademin e Arteve". Gjate perjudhes se akademis, angazhohet ne aktivitet e Teatrit te Opera dhe baletit duke fituar role primare dhe te dyta. Pa mbaruar ende diplomimin, konkuron ne audicion austriak per zerat e rinjte dhe del fitusese e veteme ne TKOB (Teatiri Opera dhe Baledetit ) per Shtetet e Europes Lindore nga CCE muisc theatere me qender Viene per vitin 2007. Pas disa viteve ekspreienc ne muziken klasike, dhe eksperiencen ne TV Klan si pjese e bandit muzikor live, vjen me sukses ne muziken e lehte shqiptare.

Në Dhjetor 2010, Rudina Delia merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Tek Ti Gjeta Dashurine".

Në Dhjetor 2011, Rudina Delia merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Me Kerko".

Në Maj 2012, Rudina Delia merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Gjithcka Jemi".

Në Nëntor 2012, Stine merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ti Je Engjell", në bashkëpunim me G.B.M.C. & Rudi Cat.

Në Nëntor 2013, Rudina Delia merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Temperaturë", në bashkëpunim me Kitio.

Më datë 27 Prill 2014, Rudina Delia publikon videoklipin "Hey". Muzika e këngës u punua nga vetë Rudina Delia, teksti u shkrua nga Stine, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stine.

Në Maj 2014, Rudina Delia merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Në ëndërr Eja".

Më datë 2 Tetor 2020, Rudina Delia publikon videoklipin "Koha Është Tani". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Rudina Delia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Facebook

Fanpage

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet