Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Rudina Delia - Hey  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/04/2014

2014-04-27T21:22:59+00:00

Muzika:

Rudina Delia

Teksti & Orkestrimi:

StineKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hey" kënduar nga Rudina Delia.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shonak - Hey

Verse 1

kur jam me ty un po ndihem mir
nuk du gjo tjeter veq me kan na tdy
momentet qe na tdy do i kalojm
beso te zemra jem se kjo nuk esht nje loj

mtrego se ku je un po vi me tmar
lyp ca tdush veq kerko , se boten kam me ta fal
nese na dy jena bashk e kam krejt boten
nese tjerat xhelozojn ato tvogel e kan boten

du me kan me ty se ndihem mir
njerzit kan zili per ata sna e ni
shof qiellin si ma pa syt e tu
je ajo qe shum mu mke fiksu

Ref (x2)

hej hajde ti tw lali jot besom se me ket djalin ke me u ndi hot
se krejt ca foli mdalin veq nga zemra ti e din se ke me kan gjith jeten e jemja

verse 2

se. imagjinoi boten un tjetoi pa ty
athu zemra ime do ket fuqi me nejt pa ty

yeaa bani ni pytje vetes a thu ja vlen
me mendu per diko qe nuk ka men
me dasht ma shum se un jo nuk ke me gjet
edhe sikur une tvdes dhe tlargohem nga kjo jet

telefonin po bjen e ti shpejt po i afrohesh
ndoshta je xheloze apo thjesht u bane kurioze
menja jote dreq shum shpejt e kupton
kur mshef me tjera po kurr sem harron

e di qe bohesh me nerva shum shpejt me mu
e di qe zemra tdhem shum kur nuk je me mu
zgjohesh ne krevat kur aty mu nuk mshef
direkt tshkon menja sikur me tjera jam per cef

ftyra jote e bukur dhe pamja krejt perfekte
tjerat ty t xhelozojn se tka fal zoti pa defekte

Nora Muqaj - Hey

Hey Hey, mënyrën qysh pom k'qyr ti mu n'sy
Pe vrej qe po du mu kon me ty
Unë po nina (spo di qysh me t'thon)
Tregom tash qysh po ndihesh ti

Hey Hey, sa her që unë ty po t'shoh në pub
Pom bon ti mu mu ndi shumë nalt
Hajt afrohu pak ma ngat,
T'tregoj tash kush jom pak

Hey Hey, u m'kalle krejt, mënyrën qysh po ec
Mënyrën qysh je vesh
Kur tjetrën para meje pe puth
Pom kqyr mu, pom shtin me ardh me t'nguc

Hey Hey, Hey Hey, Hey Hey
No No No No No No No No

Hey Hey sa, ku po shkon
Jom ka d'rridhna çfarë lëvizje je ka bon
Nuk e di qa t'thom, veq e di që sot
E jotja po du mu kon

Hey Hey, Hey Hey, Hey Hey
No No No No No No No No

Hey, hajde po bojm dashni
Hajde zemër t'trgoj kush jom
Hajde loqk kallxom kush je ti?
Noshta nesër ma nuk po du me t'pa me sy
Veq e di që Nora muçaj gjithmonë ka me të mbet n'kry

Nesër prapë me shoqe dal, e prapë to del me shok
Bona që s'po t'njoh, kishe kurgjo nuk ka ndodh
Momentin e kena kry veq unë edhe ti
S'kena nevojë me menu palidhje kishe kena ra n'dashni

Hey Hey, Hey Hey, Hey Hey
No No No No No No No No

Hey Hey, Hey Hey, Hey Hey
No No No No No No No No

Arbg - Hey

1 sen po ta thom , Se problem nuk Jom
Amo qe mprek Npik dopt problemin te un e gjoj
Vesha gjon sveshna gjon te dyjat i boj
Mflen repi mrena , E nmikrfon fjalen e lshoj
Skom qef mem gjyku gjykimen e marr prej zoti
Qat vjen prej atij e mir presim na prej poshtit
Boj qa thom edhe thom qa kom bo ,
Histori njet perditshme E nuk foli per tjeter gjo
Nuk marr pjes hise kerkuj nese o e tij ja dha
Qat sen qe ja la skom qef ma kurr mem pa
Amo qe thot dikush kqyre qysh perzihet
Une sjom sikur biber , Qe ka te qitash ai zihet .
I nidhmoj gjethkuj kush ka nevoi
Edhe Njerzit i nimoj nese jon nparanoj
Skom nevoi me fol palidhje po qa o qashtu pe thom
Rri tash larghu larg e mos mu bo monoton

ref 2x.

Hejj i drejt Gjithmon
Tip i leht jo i ron
Pajtona me mendime nese e ki mire
Nese se ki tndihmoj e gjajm zgjidhje

Falje kerkoj aty ku o veni ,
Te ni djal i mir Po ashtu te dikush i jemi ,
e KOM fjalen per shoqni edhe family ,
Nese Ma don dikush tmir ja du edhe une ati ,
Rri me gjethkon Se pa i drejt nuk Jom ,
Qashtu sikur ai drejt e barabarta i kom ,
Se sot i vyn atij e ai ty neser ,
Bile ti mos me i vy veq ta merr njeri per ndere ,
Boj qa tmuj qa smuj i kerkoj ndim zotit ,
Plaget e vona i msheli e kqyri per dite te sotit ,
Se jeta sosht si me batari trobotit,
Kjo nuk hargjitet deri sa ta shkrun zoti,
Per dikon jom si top po menon qe skuptoj,
Amo kqyri qysh po Lun me mu e une zo nuk boj ,
I drejt pot kallzoj realitet deri nfund ,
Kto fjalt let fluturojn , Let shkojn gjethkund

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Rudina Delia:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet