Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla - Te Qiparisi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ashtë e qetë natyra sonte
Edhe hana sipër ndrit
Gjetht bien lehtë e lehtë
Sa kujtime m'përterin

Te qiparisi asgjë s'ka ndrue
Dhe kroni po gurgullon
Vec ti mue m'ke harrue
E ma pse nuk më kujton

Te qiparisi asgjë s'ka ndrue
Dhe kroni po gurgullon
Vec ti mue m'ke harrue
E ma pse nuk më kujton

Syt e tu tash i kujtoj
Puthjet tua sjell ndërmënd
Ta harroj më kot mundohem
Këtë krua këtë vënd

Te qiparisi asgjë s'ka ndrue
Dhe kroni po gurgullon
Vec ti mue m'ke harrue
E ma pse nuk më kujton

Te qiparisi asgjë s'ka ndrue
Dhe kroni po gurgullon
Vec ti mue m'ke harrue
E ma pse nuk më kujton

Sonte rishtas ktu të pres
Sepse ti me mall po vjen
Ndaj trishtimin tim po tresë
E pres gëzimin që më vjen

Te qiparisi asgjë s'ka ndrue
Dhe kroni po gurgullon
Vec ti mue m'ke harrue
E ma pse nuk më kujton

Te qiparisi asgjë s'ka ndrue
Dhe kroni po gurgullon
Vec ti mue m'ke harrue
E ma pse nuk më kujton


Rudolf Stambolla - Te Qiparisi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Qiparisi".
3. Video është e këngës "Te Qiparisi", por nuk këndohet nga Rudolf Stambolla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudolf Stambolla:


Komente 0