Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla - Pershendetje Marinare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hana rreze lshon, mramja leht afron, n'brigje ra kudo qetsi
veç një vashë rrin tuj prit,
në detin që larg shndrit
mbi valë po kthen një anije

me gzim vasha pret djaloshin, që pranë saj po kthen
e përshenetjen larg nga anija vala po e bjen
është përshenetja marinare, që djaloshi bën
qeshet vajza, qeshin zemrat, qeshin t'bukrat valë

ja... n'thellesi, ca drita vezullojnë
vasha pret djalin me mall t'pushtojë
nuk i pritet sa ta shohi, ti thote mijra fjalë
e ti fali urim nga zemra, mirë se vjen o djalë

ja... n'thellesi, ca drita vezullojnë
vasha pret djalin me mall t'pushtojë
nuk i pritet sa ta shohi, ti thote mijra fjalë
e ti fali urim nga zemra, mirë se vjen o djalë

e ti fali urim nga zemra, mire se vjen o djalë


Rudolf Stambolla - Pershendetje Marinare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pershendetje Marinare".
3. Video është e këngës "Pershendetje Marinare", por nuk këndohet nga Rudolf Stambolla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudolf Stambolla:


Komente 0