Ruzhdi Sadiku
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ruzhdi Sadiku është autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Më datë 21 Gusht 2013, Shkelzen Doli publikojnë videoklipin "Vendit Tim", në bashkëpunim me Artan Bakija, Vesa Smolica, Ruzhdi Sadiku & Agron Peni.

Në Korrik 2021, Ruzhdi Sadiku merr pjesë në Zambaku I Prizrenit me këngën "Ndarja".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0