A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ryva Kajtazi - Pranoje


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Pranoje"It's a long time that we try finding the lyrics to "Pranoje" sung by Ryva Kajtazi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ryva Kajtazi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Ayssel Kristuli - Pranoje

Pranoje

Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje ti

A se kupton mendjen ty une ta lexoj
Zemra ime hajt mos u vono
Leri fjalt jane tepric e humbur po
Cfare kerkon shpirti im une te du fort
Zemra ime ti
Zemra ime po
Zemra ime ti
Zemra ime po

A se kupton mendjen ty une ta lexoj
Mos kerko ken boten une po ta dhuroj
Ku po shkon ti shume po rrezikon
Vitet kalojn koha vec kur jemi bashke ndalon
Ti mke dashuri
Ti mke vec ti
Mmm na na nah

Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje po
Pranoje pranoje ti
Pranoje pranoje po

Noble - Pranoje

Se ka kom SHKU kom FITU SHANCA . me do fleta edhe LAPCA
Hasa n`shum FALLCA . qe spo dishin qa o BALANCA
mes meje EDHE TEJE . qe mere [mashen] NXEJE
perball mki bo qa dush se un besen jo se prej e vet VREJE
Qe sjena t`barabart . fjala jem MERITON QAT art
qe dit e NAT e permen nqdo ven e ke HUP N`start
Arsyja qe prej sodit se ki kerkon NGAT
osht qe PO edhe shokt e tu i ka kaplu i njejti FAT
jo i RONDOMT per minutat e ZAKONT
se veq qather folin per veten . e shum thjesht se din per KON
o FJALA kuku sa shum urrejn PSE SU NALA
ose pse si FALA pse tash i denoj ma zi se NGJALA kejt kta KRALA

Osht Qe

DIKUR . kejt em kan SFIDU . skom dasht . JAU KOM LSHU
thash NASHT . se vjen koha edhe per MU
Shqipe..Leht mu [sha] PER TY ma leht mu [pa] PER MU
MA I FORT se MA i FORTI bohesh kur MAT FORTIT duhesh me ja PRANU

DUHESH ME JA PRANU . DUHESH ME JA PRANU
Se para se me juve mu taku, si njejt jom ballafaqu
Maspari me jet JOM PERVLU . qe ksaj QIMNANE
n`fund bile diqka REALE me pas.. MI DIKTU
Se spata guxim mi thon BOLL [jetës], PO qdoher i thash FOL
derisa ma dha ket Rol .. Per qdo gabim .. paguj nisoj
se dola prej qatyne t`rrallve . RESPEKT KEJT SHQIPTARVE
DIREKT prej SHKALLVE T`DRAGODANIT se ti se din slloganin e kti LUANIT
Qe n`fyt tka [kafshu] mir TA KA VERTETU
ondrat e tij u REALIZUN man fund e KUPTUN
ata vet EM KRAHASUN me rangun mat LART
se i [perkas] sinqerisht venit T`PAR N'HART
Jo tash.. spe fryj veten . veti njerzt kan me ta thon t`njejten
REALITETI SHIHET PASTER kurgjo s`dallon.. me fleten
PO dallon me jeten tone n`Plane . qe n`sukses tonin dulen Skandale
s`tlash me prek majen totale . pse e bona kit sen PA QARE

Osht Qe

DIKUR . kejt em kan SFIDU . skom dasht . JAU KOM LSHU
thash NASHT . se vjen koha edhe per MU
Shqipe..Leht mu [sha] PER TY ma leht mu [pa] PER MU
MA I FORT se MA i FORTI bohesh kur MAT FORTIT duhesh me ja PRANU

Premtim Mehmeti - Pranoje

Pse nuk e pranon tverteten ti
thuj nje fjale sy me sy
mos u mundo me rrena ti
ky esht fundi per Mu e per Ty

Pse nuk e pranon t'verteten ti
thuj nje fjale sy me sy
mos u mundo me rrena ti
ky esht fundi per mu e per ty

2X Te kam par me syt e mi
qysh e puthe tjetrin ti
qka te bana une ty
nuk e di o nuk e di

Nje Unaz qe per ty bleva
ne Xhep me ka mbet
e kam mbajt e nuk e ktheva
do ta kem kujtim per Jete
do ta ruj me Zemer do ta ruj me shpirt
se Une Ty te deshta kurr nuk e ke dit

Pse nuk e pranon tverteten ti
thuj nje fjale sy me sy
mos u mundo me rrena ti
ky esht fundi per mu e per ty

2X Te kam par me syt e mi
qysh e puthe tjetrin ti
qka te bana une ty
nuk e di o nuk e di
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019