A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 19-03-2016
  Këngëtarja Ryva Kajtazi e cila me profesion është aktore, tash e disa vite ushtron profesionin e këngëtares e ndërkohë kohëve të fundit ajo është e njohur edhe si bznes women, pasi udhëheq një butik të sajin në Prishtinë. Ryva është shquar gjithmonë për bukurinë e saj dhe ndryshimet e veanta që bën gjithnjë në look. Së fundmi këngëtarja ka ndryshuar sërish ngjyrën e saj të flokëve ku i ka lyer me një njgyrë më të mbyllët nga e zakonshmja. Ryva ka psotuar një foto në Facebook ku shihet me ndryshimin e ri....
 • 26-01-2016
  K`ngëtarja Ryva Kajtazi ka publikuar baladën e saj më të re e cila mba titullin "Mos Harro", e ndërkohë ky projekt vjen si pasojë e një pauze të gjatë të këngëtares që nuk ka publikuar klip. Balada është punuar nga Wirusi, e ndërsa tekstin e saj e ka shkruar Toni. Videoklipi është realizuar nga një produksion nga Gjilani, Urban Graphics, me të cilin Ryva ka bashkpunuar edhe më herët. 149/149087 Ryva kësaj here vjen krejt ndryshe, pasi ka një kohë të gjatë që ajo nuk ka publikuar balada, që nga "Barnatorja" e cila...

 • 10-01-2016
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka përjetur një ngjarje shumë të hidhur pasditen e sotshme. Lajmi për shtatëzaninë e saj bëri bujë mjaft të madhe muajt e kaluar, ajo dhe bashkshorti i saj Fidani priteshin të bëheshin prindër gjatë 2015-tës. Por gjatë ditës së stome Ryva fatkeqsisht për shkaqe të cilat nuk janë bërë të ditur është detyruar të abortojë pa dëshirën e saj, duke humbur kështu fëmijën. Urojmë që Ryva të jetë sa më mirë me shëndet dhe ta harrojë këtë ngjarje të hidhur nga jeta e saj....

 • 06-12-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka publikuar sot një foto në rrjetin e saj social në Instagram ku është shfaqur me një plot stil dhe me tendencat më të reja të modës. Në butikun e saj "Ryva Dresses" sapo kanë mbërritur edhe koleksionet më të reja të bundave 2015-2016, për të cilat Ryva ka bërë edhe reklamë në Facebook duke promovuar veshjet e saj....

 • 07-11-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi nuk u bë më e "gjallë" që pas lansimit të klipit të saj më të fundit "Dalim Sonte" në bashkpunim me Tarabuka Band. E dimë tashmë të gjithë që Ryva përfaqëson një biznes të sajin "Ryva Dresses" në Kosovë me një linjë fustanesh nga markat e njohura "Tarikediz" dhe "Jovani". Në fan page-in e saj në facebook na ndodh që shpesh herë të shphim reklamat e veshjeve tëbutikut të saj mirëpo kohëve të fundit edhe ato u rralluan. Megjithatë Ryva u bë e gjallë? Ajo së fundmi ka publikuar në rrjetet e saj sociale një fotografi ku shihet në butikun e saj "Ryva Dresses" në Grand Store në prishtinë....
 • 13-08-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka qenë këtë verë më shumë se kurrë e angazhuar me dasma & ahengje familjare. E veçanërisht këtë vit ajo ka qenë e ftuar & e kërkuar për të kënduar në fshatin Xërxë, komuna e Gjakovës. E duke qenë se këndon mjaft shpesh athe, si duket Ryva ka fituar edhe miqësi me ta, pasi familja Morina nga ky fshat i cili ka organizuar mbrëmë një aheng në të cilin ka qenë e ftuar Ryva, i kanë dhuruar asaj një qafore tradicionale e cila ishte një lirë e arit. Ryva ka shprehur falenderimin e saj për këtë dhuratë me një po...

 • 25-07-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi, nuk i ndalë aktivitetet e saja verore. Ajo përveç që është pjesëmarrëse në shumë dasma nuk i ndahet as publikut të saj nëpër koncerte. Kësaj radhe ajo ishte e ftuar në qytetin e Gjilanit, ku u prit nga një numër i madh i dëgjuesve të këngëtares. Në fotot e postuara nga vetë këngëtarja shihet që ajo ka një numër të madh të fansave gjilanas....

 • 21-07-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka tash e 2 vite që ka startuar edhe me këndimin live nëpër dasma. Ndonëse jemi mësuar ta dëgjojmë me një tjetër zhanër, asaj duket se po i shkon mjaft përshtat edhe muzika popullore. Ryva së fundmi ka postuar në fan page-in e saj në facebook një fotografi ku shihet të ketë kënduar mbrëmë në një dasëm dhe si gjithmonë Ryva ishte përkujdesur tej mase edhe për look-un, që të dukej sa më bukur. Fustani që kishte veshur ajo ishtevërtetë i mahnitshëm madje nga ato që veshin nuset, e sigurisht ky fustan është m...

 • 21-06-2015
  Këngëtrja Ryva Kajtazi është zgjuar sot me një mëgnjes mjaft të mirë. Në rrjetet e saj sociale ajo ka postuar një foto ku shihen disa lule dhe disa pemë të cilat i ka marrë dhuratë për një vikend të bukur. Ajo iu ka uruar fansave një mëgnjes të këndshëm ashtu siç ka pasur ajo një të tillë sot. Aktualisht ajo po shijon suksesin e këngës "Dalim Sonte" në bashkpunim me Tarabuka Band, ndërkohë që shumë shpejt fillon edhe sezoni veror për këngëtaren me ahengje dhe dasma....

 • 22-05-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka publikuar këngën e saj më të re "Dalim Sonte" e cila vjen në bashkpunim me tarabuka Band & Dj Star. Kënga është një përpunim i këngës së vjetër "Oj lulija jonë" e cila kësaj rradhe vjen në një version të ri. Muzika është realizuar në Ferizaj nga Shkumbin Nebihu (Bini Records), e ndërsa videoklipi është realizuar nga produksioni kosovar Bini Records. Xhirimet e videoklipit janë kryer në bregdetin shqiptar....

 • 21-05-2015
  Këngëtarja e njohur Ryva Kajtazi shumë shpejt do të na vijë me një videoklip të ri, kësaj rradhe me një këngë në bashkpunim me Tarabuka Band dhe Dj Star. Kënga ka përfunduar së inçizuari ndërsa kanë nisur edhe xhirimet e videoklip. Kështu të paktën kanë bërë të ditur vetë protagonistët e videoklipit të cilët kanë publikuar disa fotografi në rrjetet sociale. Siç duket bregdeti i Shëngjinit ka qenë përzgjedhja e produskionit që është duke u marrë me realizimin e videoklipit....

 • 04-05-2015
  I pëlqejnë sfidat. Madje, këngëtarja Ryva Kajtazi mjaft e suksesshme është paraqitur edhe në emisione me përmbajtje sfiduese. Në një të tillë ka qenë mysafire. Ryva së bashku me Lorin në emisionin ‘Automan’ në KTV ka arritur që të thyej rekord në vozitje. Ryva ka arritur që të dal edhe para meshkujve. Natyrisht, që kjo gjë e ka bërë të ndjehet shumë mirë dhe shumë e fortë. Të paktën kështu ka treguar përmes një fotografie të cilën e ka hedhur në rrjetin social Instagram....

 • 01-05-2015
  Ryva Kajtazi është martuar dhe po jeton lumturisht pranë bashkëshortit të saj Fidanit. Sipas burimeve, këngëtarja dhe bashkëshorti i saj po tentojnë të kenë një bebe, por ende nuk ka asgjë të re në këtë drejtim. Përdryshe, Ryva tani e ka një qen të bardh simpatik. Duket shumë bukur kur është me të. Ky është dashuria e re e Ryves....

 • 13-03-2015
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka postuar në rrjetin e saj social Instagram një foto ku shihet të ketë marrë një dhuratë mjaft të madhe nga nëna e saj. Dimë që Ryva së fundmi ka festuar ditëlindjen e saj dhe nga nëna e saj ajo ka marrë dhuratë një palë atlete të reja nga Adidda me plot ngjyra. "From Mami" - ka shkruar Ryva në mbishkrimin e fotos....

 • 03-02-2015
  Kur filloi karrierën këngëtarja Ryva Kajtazi kishte disa kilogramë të tepërt të cilët nuk ja humbasnin bukurinë. Por dëshira që të duket ende më bukur ka bëre që Ryva, të jetë më e kujdesshme dhe të heqë këta kilogramë. Këtë gjë më së miri e dëshmon fotografia e postuar në Instagram, ku këmbët dhe fytyra e saj janë shumë më të dobëta se sa ishin para disa kohësh....

 • 19-01-2015
  Këngëtarja dhe aktorja kosovare Ryva Kajtazi, është martuar verën e kaluar. Ryva, u martua në Maldive. Në martesen e saj nuk kishte të fruar, ishin vetëm ajo dhe Fidani, bashkëshorti i saj. Çifti, kanë bërë një sesion fotosh profesionale, duke u kënaqur në mrekullinë e natyrës së Maldiveve. Tani, në mes të dimrit Ryven e ka rrokur malli për atë kohë. Këngëtrja ka postuar një foto në Instagram, përbri së cilës ka shkruar vetëm kaq: "Ehhhhh"....
 • 06-01-2015
  Ryva Kajtazi tash e një kohë ka hapur dyqanin e saj më të ri "Ryva Dresses" në qendrën tregtare Grand Store në Prishtinë. Butiku i saj "Ryva Dresses" posedon veshje të markave të njohura si 'Tarikediz' dhe 'Jovani'. Në "Op Labi Party 2014" Ryva ishte paraqitur me një fustan të bardhë me copë ledhi origjinal të kafshëve në krahërorin e saj. Në rrjetet e saj sociale si Facebook & Instagram këngëtarja reklamon vazhdimisht veshjet më të reja të cilat mund të gjenden në dyqanin e saj. 138/138991 Gjatë stinës së dimrit Ry...

 • 17-10-2014
  Ryva Kajtazi ka më se 1 muaj e gjysmë që është martuar me një martesë përrallore me burrin e saj në Maldive. Tani më ajo i është rikthyer jetës normale në kryeqytet ku është edhe e angazhuar me mbrëmje muzikore të ndryshme si dhe me butikun e saj "Ryva Dresses" në Prishtinë. 132/132605 Së fundmi ajo ka udhëtuar drejt Zvicrës për një koncert që do të mbajë atje. E ai që e ka shoqëruar kësaj rradhe këngëtaren është burri i saj, Fidani i cili pas martesës duket se mund të jetë bërë edhe menaxheri i saj për sa i përket dasmave, ahengjeve apo koncerteve të ndryshme!...
 • 07-10-2014
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka publikuar në fane page-in e saj në facebook një foto të sajën së bashku me këngëtaren Gili të realizuara para disa vitesh në emisionin "Relx" në RTV 21. 132/132605 Janë të dyja këngëtare dhe shoqe shumë të mira? Por çfarë i lidh ato mes vete duke marrë parasysh se kanë një distancë mjaft të madhe në moshë....

 • 29-09-2014
  Këngëtarja Ryva Kajtazi nuk ka shumë kohë që është martuar. Pas martesës së saj madhështore e cila ishte organizuar në Maldive ajo i është rikthyer punës së saj si këngëtare. Kur arriti në Prishtinë këngëtarja publikoi videoklipin e saj më të ri "Na dy jena". E përderisa nëpërmjet disa fotove të postuara në facebook këngëtarja shihet të ketë qenë e angazhuar edhe me një aheng muzikor në Viti. Duket se tashme këngëtarja i është rikthyer punës ku shumë shpejt pritet të na vijë edhe me një baladë. Ajo përveqse muzikës është a angaz...

 • 20-09-2014
  Fotografitë e dasmës së saj qarkulluan gjithandej. Ryva Kajtazi së fundi i dha fund beqarisë duke pasur për dëshmitarë ishujt Maldive. 20 ditë pas kthimit në Prishtinë, Ryva tregon për "Prive" në Klan Kosova eksperiencën që kishte atje. Përveç për publikun, martesa ishte befasi edhe për vetë Ryven. "Surprizen e kom marrë prej Fidanit edhe gjithçka ka ndodh brenda tre ditëve. Për tre ditë jam mundu me u bo gati, me bo gati fustanin e bardhë, qysh kam me u dokë. Gjithçka ndodhi brenda tre ditëve, u bomë gati, shkumë atje, ceremon...

 • 14-09-2014
  Këngëtarja Ryva Kajtazi ka publikuar videoklipin e saj më të ri me titull "Na dy jena". Ky është projekti i parë solo i këngëtares pas martesës së saj e cila ndodhi këtë vit në ishujt Maldive. E pas disa pushimeve Ryva i është rikthyer punës për të sjellë këngë të re në treg. 132/132062 Muzika është produkt i Zzap n'Chriss, ndërsa teksti nga Filloreta Raçi. videoklipi është punuar me mjeshtri nga Urban Graphics ndërsa Dona Matoshi është përkujdesur për styling-un në klip....

 • 04-09-2014
  Ryva Kajtazi, ditë më parë i dha fund beqarisë. Ajo kishte zgjedhur që dashurinë me të fejuarin e saj prej kohësh ta kurorëzonte me martesë, shumë larg Kosovës. Ajo i tha “po” martesës në Maldive. E këtë ëndërr të saj, e kishte realizuar “Kosova Travel”. “Falenderoj Kosova travel qe mundesoi udhetimin tim Ne Maldive”, ka shkruar Ryva në rrjetet sociale....

 • 31-08-2014
  Nëpërmjet disa fotove të postuara në rrjetin social instagram është bërë e ditur se këngëtarja Ryva Kajtazi është martuar sot në Maldives. 131/131709 Siç shihet edhe nëpërmjet fotove çifti duket tejet i lumtur pas kurorëzimit të martesës së tyre të veçantë. Fatlumi në krahët e Ryvës është Fidan Rexhepi. 131/131708 Çifti ka menduar që ti ikë dasmës tradicionale, duke bërë kështu kurorëzimin e tyre në ishujt e njohur Maldives. Për fustanin e bardhë të nusërisë së Ryvës është përkujdesur kreatorja Flutura ...

 • 03-04-2014
  Ryva Kajtazi, këngëtarja bukuroshe e cila tash e një kohë jeton në Prishtinë ka rrëfyer për teksteshqip për pasionin e saj për muzikën si biznesin e saj të ri. Së fundmi Ryva ka publikuar videoklipin e këngës "Kur Dua", të punuar në studion e ArbaSound. Ryva ka tash e një kohë që nuk u është referuar festivaleve por preferon nxjerrjen e këngëve single. Për më tepër ndjekim intervistën... TeksteShqip: Ryva, së fundmi keni publikuar videoklipin tuaj më të ri "Kur Dua". Na flsini pak më shumë rreth këtij projekti? Ryva: Përshëndetj...

 • 29-03-2014
  Ryva Kajtazi sapo ka pbulikuar së fundmi klipin e saj më të ri "Kur Dua". Kënga e cila u pregaditë nga Ryva për festat e vitit të ri u finalizua edhe me spot. Videoklipi i është besuar poduksionit Urban Graphics, e ndërkaq kënga është punuar nga bashkpunëtori i rregullt tashmë i Ryva kajtazit, Don Arbas....

 • 16-03-2014
  Këngëtarja Ryva Kajtazi së fundmi është e angazhuar me mjaft shumë projekte. Teksteshqip.com mëson se ajo është në pregatitje të videoprojektit të saj më të ri të këngës "Kur Dua". "Akoma jemi në xhirime, shumë shpejt do të përfundojmë dhe brenda 2 jave gjithçka do të jetë gati". - ka thënë ajo për teksteshqip. 126/126385 Videoklipi po xhirohet nga produksioni nga Gjilani Urban Graphics, e përderisa lokacionet e xhirimit kanë qenë vetë biznesi i këngëtares "Ryva Dresses" në Grand Store e cila është e hapur tashë e një ...

 • 09-03-2014
  Këngëtarja e muzikës argëtuese, Ryva Kajtazi, ka deklaruar në një intervistë së fundmi se asaj i ka pëlqyer kënga e shumëpërfolur “Shqiptar” nën interpretim të Gold AG. Këto pohime Ryva i bëri në një intervistë për Prive, ku e pyetur nga gazetarja Maki Bajrami se nëse i pëlqeu kënga “Shqiptar”, ajo u përgjigj se gjithsesi i pëlqeu. Më tej prej përgjigjeve interesante të intervistës së ashtuquajtur “60 sekondëshe” nënvizojmë edhe faktin se Ryva nuk beson se dashuria e parë është dashura e jetës. “Dashuria e parë nuk është dash...

 • 30-01-2014
  Një vajzë modeste dhe mjaft e shoqërueshme, fama nuk e ka ndryshuar aspak edhe pse karakterizohet si një artiste e vërtetë dhe e pëlqyer shumë nga publiku kosovar. Këto epitete i përkasin këngëtares së mirënjohur Ryva Kajtazi e cila gëzon një mirënjohje të madhe si në estradën kosovare ashtu edhe në diasporë. Këngëtarja që njëkohësisht është edhe aktore e njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Me zërin e saj karakteristik të fuqishëm por njëkohësisht edhe të ëmbël dhe me paraqitje...

 • 29-12-2013
  Ryva Kajtazi sapo ka publikuar videoklipin e saj më të ri në bashkpunim me këngëtarin Sefë Duraj, "Më thuaj Po" titullohet kënga e punuar nga Ardian Kastrati & Arsim Bunjaku, ndërsa për videoklipin janë përkujdesur ASHA Graphics. E siç thotë edhe Ryva vetë, bashkpunimi ka rezultuar të jetë mjaft i suksesshëm dhe i pëlyer nga publiku... TeksteShqip: Ryva, sapo keni publikuar vidoeklipin tuaj më të ri "Më thuaj Po" në bashkpunim me Sefë Duraj. Na flisni pak më shumë rreth këtij rpijekti? Ryva: Sapo është lansur videoklipi në bashk...


Pages:
1
>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019