A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sabiani - Je E Bukur Moj Shejtane  (Feat. Eriosti)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/05/2004

2004-05-24T00:00:00

Featuring

Eriosti

Arrangement:

Genti Lako

Song from the album:

"Sabian 3"

Participating in

Top Fest 1


Para se te vdiste gjyshi
Seç me la nje porosi
Ki kujdes me tha
Nipçe mos bjer ti ne dashuri

Se pa burra tha
??? me mustaqe
Qe per nje shikim prej femre
E benin veten teneqe

Kur aq embel ti me flet
Me shkon pulsi 120
Po deftoj te bej kujdes
Dashuria mua po me vdes

Ref...x2
Ne qytet je number one
Ke parajsen ne fustan
Je e embel porsi shega
Nga ty le te me vije vdekja

Je e bukur moj shejtane
Flet me djale tek Tirane
Je e vogel por mizore
Rrumbullak si topa bore

Me keshillon babai
Ne jete te kem sukses
Se dal te fitoj pare
Te blej apo te shes

Puno dhe jashte orarit
Me thote me hon orare
Ajo qe ke per krahu
Nuk donte me kurre pare

Kur aq embel ti mua me flet
Me shkon pulsi 120
Po deftoj te bej kujdes
Dashuria mua po me vdes

Ref...x2
Ne qytet je number one
Ke parajsen ne fustan
Je e embel porsi shega
Nga ty le te me vije vdekja

Je e bukur moj shejtane
Flet me djale tek Tirane
Je e vogel por mizore
Rrumbullak si topa bore

...

Kur aq embel ti me flet
Me shkon pulsi 120
Po deftoj te bej kujdes
Dashuria mua po me vdes

Ref...
Ne qytet je number one
Ke parajsen ne fustan
Je e embel porsi shega
Nga ty le te me vije vdekja

Je e bukur moj shejtane
Flet me djale tek Tirane
Je e vogel por mizore
Rrumbullak si topa bore x2


Lyrics submited by  teksteshkruesi




more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019