Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabiani - Mos Me Thuaj Me Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Te dashuroje
Keto dy fjal shume i kam degjuar e s'me behet te besoj
Me mira here dhe kete here ti prap e thua
Me perkedhel qe une ta ndjej

S'je as e para as e fundit
Ti s'do jeshe por mos ma be asnjehere
Mos ma sfido kaq leht
Ti mos guxo kete loje une e kam bere perhere

Mos me thuaj me fal mos me thuaj gjithmone
Vetem zoti te fal dhe dashuron
Sepse skllav jo nuk jam mbreteresh ty s'te kam
Bindem dhje jo s'te lejoj

Te meshiroj perdor fjalen te dua
E akuzon e bene pa vlere
Ti s'e kupton s'mund jo, te ma hedhesh mua
Se profesor jam dhe do te jem

S'je as e para as e fundit
Ti s'do jeshe por mos ma be asnjehere
Mos ma sfido kaq leht
Ti mos guxo kete loje une e kam bere perhere
Mos me thuaj me fal!


Ky tekst u dërgua nga RudiSabiani
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Gjergj Jorgaqi & Gramoz Kozeli
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gramoz Kozeli


Sabiani - Mos Me Thuaj Me Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Thuaj Me Fal".
3. Video është e këngës "Mos Me Thuaj Me Fal", por nuk këndohet nga Sabiani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabiani:


Komente 0