Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabit Idrizi
Krijime letrare (17)
Biografia
Foto (1)
Komente (0)

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Cerajë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 66 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sabit Idrizi është një poet i njohur. Sabit Idrizi u lind më 16 shtator 1955 në Cerajë, fshati më verior i Kosovës i banuar me shqiptarë. Ka studiuar gjuhën dhe letërsinë shqipe. Deri më tash ka botuar këta libra: "Pesha e fundshekullit", poezi, 1995; "Përderisa është e martë", poezi, 1997; "Diell me dhëmbë", poezi, 1998; "Finalja e zhgënjimit...", ditar, 2000; "Mbretëresha është gjallë", poezi, 2006; "Zarfi", roman, 2008 dhe "Ma fsheh bregun tjeter", poezi. Përveç çmimeve tjera letr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Sabit Idrizi

Komente 0