Sabri Fejzullahu & Ermal Fejzullahu

Nostalgjia 2015 ➡ Nostalgjia

 Shqip ➡  Turqisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Lule


Nostalgjia 2015

Sabri Fejzullahu:
Kenge per dashurin kenduam ne te dy
por eshte hera e pare qe kendoj me ty
Po ta them si shok spo ta them si djal
ne donim me zemer e ju veq me fjale

Ermal fejzullahu:
Pse ke nostalgji per kohen e vjeter
gjenerata jone dashuron me teper
si ju si ne na thonin dashnor
ne duam me zemer ju ishit aktor

REF:
Sabri Fejzullahu:
Ju sjeni si ne po me vjen shume keq
sa her qe dashurroni bota e merr vesh
Ermal Fejzullahu:
Eee ne sjemi si ju e kemi me leht
ne i tregojme botes nuk e mbajm sekret

Sabri Fejzullahu:
E rinia e sodit nuk osht si dikur
zemra kur ju thehet nuk ju ngjitet kurre
si nje gote me vere eshte qdo dashuri
sa her qe zbraset mbushet perseri

Ermal Fejzullahu:
Dashuri pa vuajtje dashuri pa afsh
skishte as at'here e nuk ka as tash
Ndoshta jam i ri por eshte e vertete
qdo kush dashuron veq nje here ne jete

REF:
Sabri Fejzullahu:
Ju sjeni si ne po me vjen shume keq
sa her qe dashuroni bota e merr vesh
Ermal Fejzullahu:
Eee ne sjemi si ju e kemi me leht
ne i tregojme botes nuk e mbajm sekret


Nostalgjia

Sabri Fejzullahu;
Şimdi seninle birlikte bir aşk şarkısı söylüyoruz.
Ve bu seninle beraber söylediğimiz ilk şarkı.
Sana arkadaş gibi diyorum,oğlum gibi değil.
Biz (eskiler) kalbimizle severiz,siz (yeni nesil gençler) sadece sözde seversiniz..

Ermal Fejzullahu;
Neden bu nostaljimiz geçmiş zaman için?.
Biz yeni nesil daha çabuk aşık oluyoruz.
Ama hepimize aşık deniliyor
Biz kalbimizle seviyoruz,sizler ise sadece aktör

Sabri Fejzullahu;
Siz biz gibi değilsiniz
Söylemek acı veriyor ama
Siz aşık olunca bütün dünya duyuyor(biliyor)

Ermal Fejzullahu;
Ee biz siz gibi değiliz
Daha çabuk aşık oluyoruz
Ama biz aşkımızı dünyaya duyuruyoruz,
Siz gibi günlüklere yazıp saklamıyoruz.

Sabri Fejzullahu;
Siz yeni nesil eskilerdeki gibi değilsiniz
Kırılan kalp asla onarılmaz
Bir bardaktaki şarap gibidir aşk
Sen kacsanda yine doldurulabilir

Ermal Fejzullahu;
Acısız aşk,kaygısız aşk yoktur hiç
Ne geçmişte ,ne bugünde
Belki yaşım çok genç ama gerçek şu ki
Herkes sadece bir kez gerçekten aşık olur

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019