Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Moj E Mira E Diasporas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00

Muzika & Orkestrimi:

Ocko Vasilkovski

Teksti:

Avni Qahili

Këngë e albumit:

"Buqete Kengesh '06"

Këngë e albumit:

"Moj E Mira E Diaspores"
Do t'kaloj une kilometra
Dhe do te takoje
S’me ndalojn udhet e vjetra
Te te perqafoj
Nuk je larg une te kam afer
Te kam mbyll ne shpirtin tim
kush te tha se t’kam harruar
Ende je gezimi im

2x
Moj e mira e diaspores
T’kam unaz ne gisht te dores
Nuk je larg por jemi ngat
Kilometrat jane shume pak

Do flutroj si zog shtegtare
Mbi male e deeteee
Kudo qe ti te jesh fshehur
Une kam me te gjet ee
Nuk je larg une te kam afer
Te kam mbyll ne shpirtin tim
kush te tha se t’kam harruar
Ende je gezimi im

8x
Moj e mira e diaspores
T’kam unaz ne gisht te dores
Nuk je larg por jemi ngat
Kilometrat jane shume pak


Ky tekst u dërgua nga Cezari
Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet