Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Sabri Fejzullahu - Nuk I Dua Bardhesite  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"Lot Tu Befsha"
Asgje ne kete dhome..
asgje me nuk eshte njesoj
ka pamje tjeter..vetem nje arome
ah, kjo ma perkujton kohen e vjeter
ne jetonim bashke, ne gjithmone ktu rrinim bashke

ref.
Nuk i dua nuk i dua bardhesite
as fjollat e bores me s'i dua
se i bardhe ishte shtrati
ku digjej prej zjarrmis
ku dikur me perqafonte mua
nuk i dua nuk i dua bardhesite
se pulbardha ime fluturoj
e une ende po denese
me burrnon fjale e saj
me tha: KUR TE VDES TI MOS QAJ

Asgje ne kete jete..
asjge me nuk me gezon
jetoj n'kujtime veq kush mbeti vet
ah, veq ai e kupton dhembjen timen
nje takim e pres, une jetoj vec t'vdes

ref.
Nuk i dua nuk i dua bardhesite
as fjollat e bores me s'i dua
se i bardhe ishte shtrati
ku digjej prej zjarrmis
ku dikur me perqafonte mua
nuk i dua nuk i dua bardhesite
se pulbardha ime fluturoj
e une ende po denese
me burrnon fjale e saj
me tha: KUR TE VDES TI MOS QAJ


Ky tekst u dërgua nga cezar
Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet