Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Të Fala Nga Prishtina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Këtu dhe dita fillon nga dashuria,
qyteti rritet në bukuri.
Këtu dhe jeta nxiton kah dituria,
e dielli sot lind me lakmi.

Verë në bozhure e verë në ne,
anembanë ushton jehona.
Yje të reja (të reja), lart mbi dhé (lart mbi dhé),
shend e verë (shend e verë) në zemrat tona.

Eja në pranverë,
tok e tok si gjithherë,
zemra-zemrës si përherë (si përherë),
besa-besë (besa-besë) si gjithherë.


Ky tekst u dërgua nga Duffy

Sabri Fejzullahu - Të Fala Nga Prishtina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Fala Nga Prishtina".
3. Video është e këngës "Të Fala Nga Prishtina", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0