Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Kaluar Mbi Atin E Bardhë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Kaluar mbi atin e bardhe
Kosoven po e shetis
fusha e male kaloi
fluturoi si era
e ati im fisnik
vrapin mos ndalo
pas dimrit te ftohte
do te vjen pranvera
pas dimrit te ftohte
do te vjen pranvera

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u ngri gure
koha me u shkri akull

Me shpate i pres rete
n'djesma u kerkua
mbushi grustat perplote
me gjake dhe me shprese
n'gryke e marr Kosoven
si femia nena
n'gryke e marr Kosoven
si femia nena

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u shkri gure
koha me u shkri akull

Kosova ime zgjohu
ballin ta stolise
me flatrat e tua
flamurin ta qendise
nga nana e jote
kurr s'do te ndahesh
koha me u ngri gure
koha me u shkri akull


Ky tekst u dërgua nga Bahtir PerqukuSabri Fejzullahu
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1994


Sabri Fejzullahu - Kaluar Mbi Atin E Bardhë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaluar Mbi Atin E Bardhë".
3. Video është e këngës "Kaluar Mbi Atin E Bardhë", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0