Sabri Hamiti Poezi
Sabri Hamiti

Tema: Poezi Për Vetminë


Njeqind Vjet Vetmi

Dashuria
C'esht dashuria?
Po me duket se njerzit mendojn gabimisht se dashuria pik nga nje skut si nje tuf thesaresh .
Per mua dashuria nuk gjendet nuk dhurohet dhe nuk jpiet hua.:)
Dashuria krijohet fort me muaj me vite .
Habitem kur thon u martuan sepse dashuruan pastaj degjoj mu per keta te njejtit u fjalosen u grinden dhe u ndan :(
Sepse thon dashuria esht delikate eshte nje shkum sapuni kalimtare humbet brenda nje dit madje edhe vetem brenda nje nje momenti .Keshtu thon dashuris i rriten dhembet brenda nje dite dhe ajo me dhembet e veta te mpreta fillon ta geryej zemren te haj shpirtin .
Ateher them un mbasi njerzit semuren prej dashuris a nuk gjendet nje bar sherues per dashuri.
A sherohet dashuria ?
Si te sherohemi nga dashuria kur nuk mundem njerzit pa plaget e saj kam degjuar te thon se kan degjuar te thon se un per vete nuk di asgje .
Kam degjuar te thon se dashuria eshte nje qudi qe zgjat rafsh tri dit .
Pastaj humb.
Duhet te kerkosh nje dashuri te re nje dashuri e but nje dashuri e tret nje dashuri e dhjet .
Madje burrat kam degjuar se burri duhet te ket shtat gra pra dhe shtat dashuri .
Uhh sa te zot jan burrat .
Disa thon se njeriu ne jet e ka vetem nje dashuri te madhe nje dashri te embel e qfar qenkan dashurit tjer disa te tjer kam degjuar te thon se dashuria e par harrohet shum shpejt kur isha e vogel keto gjera nuk i kam marr vesh si duhet.
Habitesha kur degjoja per te kenaqur djalin duhet ti kerkosh nuse nga shtepia

shpresoj tju ket pelquer un e bera ne pika te shkurta mendoj qe ju do ta lexoni ket lektyr dhe tju ket len mbresa :D

- Poezi nga Sabri Hamiti


- U dërgua nga Hava Luma -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Sabri Hamiti


Komente 0