Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Jetën


Jeta Ime

Ti e shtrejta jeta ime?
që rënkon porsi moti,
nuk të truaj të adhuroj,
se dhuratë je nga Zoti ?

Ti e shtrejta jeta ime ?
urë e vuajtjeve përherë?
si s`më dhe njëherë ngrohtësi ?
stuhi ngele dimër e verë?

Ti e shtrejta jeta ime?
akullnajë,stinet e vitit?
si s`buzëqeshe veç njëherë
të më largoje brengat e shpirtit ?

Ti e shtrejta jeta ime ?
për mua kurë s`pate meshir,
më zverdhove si gjethe vjeshte
pranë s`me qase timen dëshir ,

Ti e shtrejta jeta ime ?
që rënkon e nuk lëshon za?
dhe kështu shumë t`dua
fatit shkruar s`ke çi ba?

- Poezi nga Sabrie Selimaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim