Sacrifice
  • Emri i Vërtetë:
  • Valon Raci
  • Vendlindja:
  • Kline 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Tetor 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  24
Këndon kryesisht: hip-hop

Sacrifice është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Walon, por njihet me emrin SACRIFICE. Aj kishte psedonimin Wal-on, por pas shume gjerash qe i kane ndodh ne jeten e tij, vendosi emrin SACRIFICE. Hobi i tij ishte gjithmone Muzika dhe filloi ne Rap Hip Hop. Kengen "JETA MKA LODH", ja dedikoi shokut te tij, i cili hyri ne burg pas shume problemesh. Po ashtu shokut tjeter, i cili i vdiq ne nje perleshje. Vazhdoi muziken me kengaterin MASTER L dhe formuan grupin FBS (FINAL BOSS) dhe ata ende vazhdojne te merren me muzike. Kane sjelle shume sene te reja dhe kane shume projekte ne vazhdim.

Më datë 30 Maj 2014, Master-L publikon videoklipin "Klina Begut", në bashkëpunim me Sacrifice.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  aqifi    zingjirtt    Sacrificee    Gazmend  

Anëtar i labelit

T.B.A.

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera