Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Sacrifice - Realitet  (Feat. Tribun)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/02/2013

2013-02-27T00:36:06

Featuring

TribunKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Realitet" kënduar nga Sacrifice.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

JP - Realitet

JP beson amo nuk te harron, vazhdon ushtron punon nelt me arrit
Mos me zbrit prei (prei) atij vendi me vullnet ket buizz une (une) e qmendi
Nuk jam mendjemadh as nuk shes une men, ngoni 2-3 kong e keni me u qmen, shikimi i fort dimensional konkurrencen gjith a ha si kanibal
Per here t’par jam hi une me bo Rap, a me i lon rahat a me ia u bo ktynve termet, pse po bon filma, nuk je artist, lsho beatin t’boj masaker Rap-Terorrist, nuk osht kjo muzik per dashni kjo as nuk osht Dram, kjo vetem osht muzike per me bo na hallakam, Rhythmin en beat e pershtati une me Flow fjalen e maj, nuk flas vetem (vetem) me bo show.

Ref.

Diten kur vdes e kom t’shkrume une n’ball rruges per sukses ju nuk mundi kurre mu me m’nal, shume njerz po folin e kurre nuk veprojne une foli Realitet tjert prralla tregojne x2.

Part 2.
Don’t let you down and don’t feel the Fear, rruga jem so kon leht po shume shume vshtir, prej tjerve gjithmone, gjithmone dalloj gjestet tua ty une kurr nuk ti harroj
E kam rrugen tem çdo levizje me qellim sulmus shume i shpejt thirrem Raheem Sterling,
Jeta komplikume shume dite e nate t’vshtira, koha vshtir t’i mson ty sjelljet e mira
Jetoj n’Zvicer se harroj vendlindjen tem, kur folni per Hip-Hop mos harroni me m’permen
Nuk e ndrroj une stilin per lek as une per fam, nuk boj une diss per ma marr pak reklam, çdo fjal qe e thom e ka ni domethonje çdo rresht i çart ia nis me nje shkronje, jom hi une n’sken per me Repovat per me tejkalu kufinin tem sikur autostrad.

Ref.

Diten kur vdes e kom t’shkrume une n’ball rruges per sukses ju nuk mundi kurre mu me m’nal, shume njerz po folin e kurre nuk veprojne une foli Realitet tjert prralla tregojne x2.

Yllka Kuqi - Realitet

Mos thuaj kohe nuk ke
tregoje veten sot
a je a sje
nese me thone siq flet
dua te bindem tash ne ralitet

vet me ke thene dikur
ma mire eshte vone se kur
shfrytezoje veq kete her
rastin e ke ne der
vet meke thene me parë
ndoshta skan qen veq fjalë
e thua dhe n'mengjes
nga ti gjithqka po pres

Ref:(2x)
Dua ta ndjej të verteten sa vlej
për ty qfar peshe kam
n'zemren tende a jam

jemi veq une dhe ti
te tjeret nuk po i shoh
as nuk po i ndi
edi se t'kam perballe
dhe kjo po me mjafton
te ndjehem gjallë

vet me ke thene dikur
ma mire eshte vone se kur
shfrytezoje veq kete her
rastin e ke ne der
vet meke thene me parë
ndoshta skan qen veq fjalë
e thua dhe n'mengjes
nga ti gjithqka po pres

Ref:(4x)
Dua ta ndjej të verteten sa vlej
për ty qfar peshe kam
n'zemren tende a jaaaam .

Ice-b - Realitet

RaP.1.iCe-b

.Realitet nzemer po heki mlleff me flet //
ka shum njerz si un qe se kuptojn ket jet //
dikush e don rrennen ehh dikush t´verteten //
spo muj as me fjet tu i kujtu ata qe u treten //

per interes nuk tkom shok tkom shok se tdu //
gjithmon je me mu kurr smuj me t´harru //
jet shum e shtir duhet me luftu //
ruju po gabon ehh munesh me deshtu //

mos u shit per pare vjen dita kejt bohen //
gabimet 1 her ndodhin nfund tpermirsohen //
per me arrit qellimin shum sfida kalohen//
fjalt e mia jon t´shtira prap po kuptohen //

edhe un kesh i ri edhe un kom gabu //
e vnova gishtin nkry shum jom permirsu //
zoti osht i madh kurr sum harroj //
um nimoj shum e prej tkeqes um largoj //

Ref:iCe-b

...pse e verteta dhemm ...
...e rrena gjithmon zen ven ...
...pse dikush ka lind me hekk ...
...e dikush jeton i qet ...

RaP.2.Cadox

.Shum sene palidhje po kejt po jon real//
rri shtrit n´krevet mar fletoren per mu kfill//
as me vlla sun e qon mir ndit t´sotit shtir mu lidh //
jo nuk je i lir as femren per me chill//

eyy a po vjen me pshtill nalu qeshtu nuk bon //
fjalen tem sun e kupton sjom si lojnat me zheton //
si nfilma po jeton pe kshyr e pe kopjon //
ki me pas jeten ma tmir nese mu po m´ngon //

e mira s´egziston tmiren e bon vet //
edhe un jom permirsu se kom pasen let//
prej teje nana pret kejt boten me ndryshu //
bash kurgjo mos mujsh me bo spaku duhesh mu munu //

apet un jom kunder.. apet un po foli //
po munona me pa mir po pi tkeqes po mrrok kolli //
po zoti o i madh aj tqon rruges drejt //
kejt njerzimi o i njejt asnjo nuk o i shejt //

Ref:iCe-b

...pse e verteta dhemm ...
...e rrena gjithmon zen ven ...
...pse dikush ka lind me hekk ...
...e dikush jeton i qet ...

RaP.3.iCe-b..

shoki jem thot ..ejj besart me ty jom //
kur t´ja kthej shpinen qe jom gjall harron //
mu mka met 1 pik n´zemer pse kerkush sum don //
nashta pse skom pare e sum rrespekton //

sen so nkit jet ma e madhe se dashnia//
thuje ni fjal tmir ne tum largohet merzia//
spo ma hek rakia po fjala e mir //
shpesh po thom kuptoni kur thom jeta o e shtir //

Cadox..

interesi kejt na ka pru qitu ku jem //
jem tu shku shum posht po nuk po e vrejm //
sot njoni tjetrin per kurgjo e urrejm //
menojm qe o sen i mir po nuk e ndjejm //

neser pendomi per kejt cha i kemi bo //
dojm me kthy kohen po tash von u bo //
ky ke realitet prej meje e kti shokit tem //
ec shok perpara mos rri me 1 ven //

Ref:iCe-b

...pse e verteta dhemm ...
...e rrena gjithmon zen ven ...
...pse dikush ka lind me hekk ...
...e dikush jeton i qet ...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Sacrifice:

Më Shumë...