Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safet Rizaj - Jam Pishman Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Zemra rahat s`mu ka ba
edhe Shpyrti mu ka nxi
Ah sa here keq une Veprova
u Pendova e tash e di

Refren
Jam Pishman, Jam Pishman o Zoti i madh
Jam Pishman, e Zemra shum me Qan
T`Lutem o Zot, t`lutem Zot me Udhzo
Ah sa shum jam ba Pishman

i humba gjith qe i pata
i humba gjith qe Zoti mi dha
por ma zi eshte o Zot per mu
Qysh mujta ty une met harru

Refren

Z`du te jem aj qe jam kan
du te jem aj qe zoti e don
Zemra me digjet nga Pendimi
Qysh Gabova o Zot tash e di

Refren

O Zot une kur ma z`dot gaboj
te jesh i Knaqur ti me mu
Me shtohet Dini, me Shohet Imani
Rrugen tend o Zot tash jam tu e Shku

Refren


Ky tekst u dërgua nga  kercova1Safet Rizaj
Publikimi: 18/07/2014


Safet Rizaj - Jam Pishman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Pishman".
3. Video është e këngës "Jam Pishman", por nuk këndohet nga Safet Rizaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Safet Rizaj:


Komente 0