Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safet Rizaj - Dasma Islame Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Zoti sot na ka Mundsu
gjith sebashku me festu
Dasma islame ja ka nis
zemra tona shum jan gezu

Pa muzik me ilahi
keshtu feston ketu Muslimani
ah sa shum nena u gezu
mrini djalin me martu

refren
me kuran e ilahi
ashtu feston muslimai
Dasma islame ja ka nis
shtohet nje antar i shpis

lotet te gezimit Nena poi qet
po vin Krushqit shpejt e shpejt
po martohet vellau jone
edhe pak nusja na vjen

Elhamdulillah krejt po thojn
krejt Xhemati per hajr ja bojn
me hys te Zotit ne ket vend
Dasem te madhe ne po bojm

refren

po vjen nusja mashallah
krejt jan gezue lumet na
jem tu bu e jem tu bu
ma mire se Dasma islame ska

Dasma islame ka Shyhret
Zoti qiftin e ri e bekoft
le tju shkon jeta me shendet
me Miresi e MuhabetPublikimi: 03/08/2014


Më Shumë Këngë Nga Safet Rizaj:


Komente 0


Safet Rizaj - Dasma Islame
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Islame".
3. Video është e këngës "Dasma Islame", por nuk këndohet nga Safet Rizaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.