Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safet Rizaj - Gurbeti Na Ndau Oj Nene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Në Gurbet kam dal i ri
Të kam lan me lot në sy
Kur u rita me ty isha
E tash Nënë mbeta pa ty

Në vendlindje më knaqet zemra
Se aty unë me ty jam
Ti islamin Nënë ma mësove
Jam merzit për ty moj Nënë

Refren

Ah moj Nënë e jemja Nënë
Me gjith zemer te du oj Nënë

Spo du loti nsy met rra
Du met pa tuj kesh oj Nënë

Ky gurbeti na ka nda
E tash Nënë ma smuj me t'pa
E tash Nënë ma smuj me t'pa

Për vendlindje malli mka marrë
te ti nënë du me ardh
Te ti nënë Zemra jeme Nënë

Ne gurbet kur s'thërret ezani
Agjeroj vet në Ramazan
Dhe atë ditë kur vjen Bajrami
Shum më mungon ti oj Nënë

Me lot n'sy ri në gurbet
Por n'Namaz zemra m'Shqetsohet
Për All-llahun me punu
Oj Nënë qashtu ti mke msu

Refren

Qysh ka thon Pejgamberi jonë
Me i nderue Babë e Nënë
Ti je drita e syve t'mi
Shum të du ty o moj Nënë

Zërin tend po du me ni
Du met pa oj nene me sy
Malli zemren ma ka nxi
Për vendlindje e për ty

Refren

Tha Pejgamberi jonë Muhammedi Sallallahu Alejhi ve Selem.
Xhenneti është nën këmbët e Nënës, duaje dhe Respektoje Nënën

Ky tekst u dërgua nga  kercova1Publikimi: 21/04/2016


Më Shumë Këngë Nga Safet Rizaj:


Komente 0


Safet Rizaj - Gurbeti Na Ndau Oj Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti Na Ndau Oj Nene".
3. Video është e këngës "Gurbeti Na Ndau Oj Nene", por nuk këndohet nga Safet Rizaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.