A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Gjergji I I Vogël

Me te hapur "syçkat" sot,
Në sy të nenës pa dy lot.
Si fëmijë nuk pat durim,
Pyeti nenën pa ngurrim!

Po perse me je mërzitur?
Pse e ke, fytyrën, e ndritur?
Pa merak more birë!
Këta lot i kam për "t 'mire"!

Ngrehu pra u "ngritsh si vera ".
Kanë ardhë shokë,
me t 'prit, ke dera!

Ti e paqe urat 'ne e lokes,
sot është ditë e parë e shkollës.
brofi shpejt e plotë nxitim.
Ju hodh nenës n 'përqafim!

Sa shumë larg e ndoq urimi!
"Ti këndofsh o si bilbili".
Mendje ndritur si Naimi.
Për kushtrim, kur te thërret vendi.
Mu bëfsh "trim "Si BACË, ADEMI!

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  251

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019