Sahit Shala Poezi
Sahit Shala

Tema: Poezi Për Mësuesit


Mesuesit Tim 2

Ditë e parë e shkollës.
Me banë me u kujtua.
Se ne vend te lojës.
Duhej n 'shkolle me shkua.

Ma nuk kishim kohë,
te loznim tanë ditën,
sepse atje n 'shkolle!
Do ta gjenim dritën».

Shkova pak me naze.
«Nenën tujë pa prapa».
Por pas disa ditësh,
Ikja shpejt» me vrapa»!

Me te parë mësuesin
Pak, sa u fiksova!
Por se ish «me i miri».
Ketë, shpejt e kuptova.

Kur bënim detyra,
Ai me vinte pranë.
Me behej se kisha.
Timen terë» dynjanë».
Tash dhe mbas kaq vitesh,
«Ruaj me xhelozi».
Vjersha, fjalë te urta».
Qe I mësuam prej tije!

- Poezi nga Sahit Shala


- U dërgua nga SahitShala -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 43