Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Shqipja Dhe Shqiponja (Për Fëmijë)

Unë jam Shqipja ,kjo Shqiponja
Unë Shqipëria ,kjo Kosova
Ne gjithnjë shumë jemi dashtë
Por s’na lenin me u bë bashkë!

Por ne kem dhe motra tjera,
qe jetojnë në disa treva.
Do tua them një gjë te madhe.
Ne te gjitha, jem SHQIPTARE!

Por e dini çka thanë nëna?
Se shumë shpejt, ne bashkë do jena
Disa motra jemi tash,
por do behem, t'gjitha bashkë.
Kush s'na ndalë në rrugë te mbarë,
me u bë bashkë, n'bashkim kombtarë

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  24

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet